نحوه روغن کاری انواع ماشین های ریش تراش

در روغن کاری ریش تراش باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ روغن کاری ماشین اصلاح چقدر زمان می برد؟ چه روغن هایی برای ریش تراش و ماشین اصلاح مناسب هستند؟
خرید ریش تراش یکی از ابزارهای مهم بهداشتی است که با آن از شر موهای زائد خلاص می شوید. برای این که ریش تراش برای سال های متعددی قابل استفاده باشد باید آن را دائما تمیز کرده و روغن کاری کرد.
روغن کاری یکی از راه های نگهداری ریش تراش و ماشین اصلاح می باشد. قبل از روغن کاری ماشین اصلاح باید با روغن مخصوص آن آشنایی داشته باشیم و محل دقیق ریختن روغن را بدانیم. روغن کاری ماشین ریش تراش قبل از هر بار استفاده، سطوح قطعات فلزی را صاف و بدون عیب نگه خواهد داشت. روغن کاری ماشین موزر انواع ریش تراش ها کمی با هم متفاوت است. در ادامه به آموزش روغن کاری ماشین اصلاح میپردازیم.

نحوه روغن کاری ماشین اصلاح

برای روغن کاری ریش تراش باید از روغن مخصوص استفاده کنیم. قبل از روغن کاری با فرچه ماشین اصلاح، موهای چسبیده به تیغه ها را تمیز می کنم. سپس با الکل یا اسپری مخصوص تیغه ها را ضد عفونی می کنم. بعد از ده دقیقه روغن کاری ماشین اصلاح شارژی را شروع می کنم.
یکی دیگر از روش های موثر دیگر برای تمیز کردن ریش تراش، استفاده از محلول های شست و شوی ریش تراش است. در این نحوه روغن کاری شیور مقداری از محلول را در یک ظرف می ریزیم سپس تیغه ها را در محلول قرار می دهیم. دستگاه را روشن می کنیم و فقط تیغه ها را داخل محلول قرار می دهیم. با این روش ریش تراش از روغن کثیف و موهای بسیار زائد کاملا تمیز می شود. بعد از این کار با دستمال محلول اضافی را از تیغه ها پاک می کنیم.
بعد از مراحل فوق، روغن مخصوص ریش تراش را در چند نقطه می ریزم. با روشن کردن دستگاه روغن در سرتاسر تیغه پخش می شود. سپس با کمک دستمال روغن اضافی را پاک می کنم.
نکته: بعد از یک دقیقه باید روغن اضافی را با دستمال پاک کرد تا روغن به داخل موتور نرود. اگر روغن به قسمت موتور برود بعد از گرم شدن موتور، روغن سفت شده و مانند چسب عمل می کند و مانع تکان خوردن تیغه ریش تراش می گردد.

بهترین روغن برای ماشین اصلاح

بهترین روغن برای ماشین اصلاح، روغن مخصوص ماشین اصلاح است. این روغن به طور خاص برای روانکاری قطعات متحرک ماشین اصلاح طراحی شده است و از خشک شدن و خرابی آنها جلوگیری می کند.

روغن مخصوص ماشین اصلاح معمولاً بر پایه سیلیکون است و غلظت بیشتری نسبت به سایر روغن ها دارد. این نوع روغن به خوبی روی قطعات متحرک ماشین اصلاح می نشیند و از تجمع آلودگی و مو در دستگاه جلوگیری می کند.

اگر روغن مخصوص ماشین اصلاح ندارید، می توانید از روغن سیلیکون استفاده کنید. روغن سیلیکون نیز برای روانکاری قطعات متحرک ماشین اصلاح مناسب است.

سایر روغن ها مانند روغن موتور، روغن گیربکس، روغن پمپ، روغن چرخ خیاطی و روغن خوراکی برای روغن کاری ماشین اصلاح مناسب نیستند. این روغن ها می توانند باعث تجمع آلودگی و مو در دستگاه شوند و به قطعات متحرک دستگاه آسیب برسانند.

در اینجا چند ویژگی یک روغن خوب برای ماشین اصلاح آورده شده است:

 • پایه سیلیکون
 • غلظت زیاد
 • عدم ایجاد چسبندگی
 • عدم جذب آلودگی و مو

توصیه می شود همیشه از روغن مخصوص ماشین اصلاح برای روغن کاری ماشین اصلاح خود استفاده کنید. این کار به حفظ عملکرد و طول عمر دستگاه کمک می کند.

در اینجا چند نمونه از روغن های مخصوص ماشین اصلاح موجود در بازار آورده شده است:

 • روغن ماشین اصلاح Wahl
 • روغن ماشین اصلاح Panasonic
 • روغن ماشین اصلاح Philips
 • روغن ماشین اصلاح Remington

این روغن ها معمولاً در بسته بندی های کوچکی عرضه می شوند و قیمت نسبتاً مناسبی دارند.

زمان روغن کاری ماشین اصلاح

قبل از روغن کاری ریش تراش باید تیغه ها را با الکل یا محلول ضد عفونی کننده تمیز کرد. بهترین زمان روغن کاری هر بار قبل از استفاده ماشین های اصلاح می باشد.
زمان روغن کاری وقتی است که بعد از روشن کردن ریش تراش حس کنید که تیغه مثل قبل روان کار نکرده و اصلاح به درستی انجام نمی شود.
زمان روغن کاری برای کسانی که دارای سالن های آرایش هستند نسبت به افرادی که از ریش تراش استفاده شخصی می کنند، بیشتر است. برای نگهداری صحیح تیغه ها و استفاده از ریش تراش ها آن ها را روغن کاری می کنند.
هر فرد حداقل هفته ای یکبار باید ریش تراش شخصی خودشان را روغن کاری نمایند.

روغن مناسب برای ریش تراش و ماشین اصلاح

برای روغن کاری ریش تراش حتما باید از روغن مخصوص ماشین اصلاح استفاده کرد. روغن های زیر اصلا مناسب استفاده برای روغن کاری ماشین اصلاح نمی باشند:
روغن بچه، آفتابگردان، روغن کنجد، ذرت، روغن زیتون، روغن نباتی، روغن نارگیل، روغن چرخ خیاطی و روغن موتور ماشین
از خاصیت های روغن ماشین اصلاح می توان به موارد زیر اشاره کرد:
چربی زدایی و روان کنندگی، که مانع چسبیدن موهای تراشیده و کار کردن بهینه دستگاه می گردد.
خاصیت ضد چسبندگی و ضد سایشی مناسب برای استفاده های متعدد
ضد رسوب و ضد اکسید بودن، که مانع واکنش هوا با بخش فلزی دستگاه می شود.
مقاوم بودن در برابر دما
روغن های مخصوص علاوه بر پارافین دارای افزودنی های دیگری می باشند که برای روغن کاری مناسب می گردند. روغن پارافین برای ماشین اصلاح فراوری خواص های ضد چسبندگی و سایشی را نداشته و فقط خاصیت نرم کنندگی را دارا می باشند.
همچنین روغن بچه بدلیل داشتن پارافین های فراوری نشده برای روغن کاری مناسب نیستند.
روغن های چرخ خیاطی بر پایه نفتی، غلظت کمی را دارا می باشند که مناسب روغن کاری ریش تراش نمی باشند. روغن های خیاطی با پایه پارافین، به علت غلظت بسیار بالا که فقط مناسب چرخ های صنعتی می باشند، برای روغن کاری ریش تراش مناسب نیستند.
اگر غلظت روغن ریش تراش بیش از حد استاندارد باشد، به علت چسبندگی مانع حرکت تیغه ها شده و موها بیشتر به دستگاه می چسبند. اگر غلظت روغن کمتر از حد استاندارد باشد باعث فرسایش و اصطکاک بیشتر دستگاه و گرم شدن آن می گردد.

نحوه روغن کاری ریش تراش های فویلی

روغن کاری ریش تراش فویلی چگونه است؟ نحوه روغن کاری موزر، مدل فویلی به این صورت بوده که قبل از روغن کاری باید ریش تراش را تمیز کرد. برای تمیز کردن ابتدا سر فویل را تمیز می شوییم.
اگر ریش تراش قابل شست و شو است، قبل از گذاشتن در کیسه مخصوص باید کاملا در معرض هوا خشک شود که با این کار سبب تخلیه آب از قسمت داخلی دستگاه می شوید.
اولین مرحله در نحوه روغن کاری ماشین اصلاح موزر، باز کردن دستگاه می باشد. قبل از باز کردن مطمئن شوید دستگاه خاموش است. در زمان تمیز کزدن دستگاه را داخل سطل زباله بگیرید تا موهای زائد روی زمین نریزد.
در ماشین های فویلی با فشار دادن کناره دستگاه و کشیدن آن تیغه جدا می گردد. ورقه های محافظ را در آورید تا تیغه ها مشاهده شوند. بعد از باز کردن تیغه ها به تمیز کردن دستگاه می پردازیم. اگر تیفه ها ضد آب و قابل شست و شو باشند به راحتی زیر آب گرم تمیز می شوند.

نحوه روغن کاری ماشین اصلاح وی جی ار

روغن کاری ماشین اصلاح وی جی ار به حفظ عملکرد و طول عمر دستگاه کمک می کند. روغن کاری باعث روانکاری تیغه ها و سایر قطعات متحرک دستگاه می شود و از خشک شدن و خرابی آنها جلوگیری می کند.

برای روغن کاری ماشین اصلاح وی جی ار، به موارد زیر نیاز دارید:

 • روغن مخصوص ماشین اصلاح یا روغن سیلیکون
 • یک قطره چکان

مراحل روغن کاری ماشین اصلاح وی جی ار به شرح زیر است:

 1. 1.ماشین اصلاح را از برق بکشید و آن را خاموش کنید.
 2. ماشین اصلاح را به پشت روی یک سطح صاف قرار دهید.
 3. با استفاده از قطره چکان، چند قطره روغن را در ناحیه تیغه ها بریزید.
 4. روغن را به آرامی با انگشت به تمام قسمت های تیغه ها بمالید.
 5. روغن را به آرامی روی سایر قطعات متحرک ماشین اصلاح بمالید
 6. ماشین اصلاح را روشن کنید و آن را به مدت چند دقیقه به کار بیندازید تا روغن به خوبی در تمام قسمت های دستگاه پخش شود.

روغن کاری ریش تراش سه تیغ فیلیپس

روغن کاری ریش تراش سه تیغ فیلیپس به حفظ عملکرد و طول عمر دستگاه کمک می کند. روغن کاری باعث روانکاری تیغه ها و سایر قطعات متحرک دستگاه می شود و از خشک شدن و خرابی آنها جلوگیری می کند.

برای روغن کاری ریش تراش سه تیغ فیلیپس، به روغن مخصوص ریش تراش یا روغن سیلیکون نیاز دارید. روغن مخصوص ریش تراش معمولاً در بسته بندی ریش تراش موجود است. اگر روغن مخصوص ریش تراش ندارید، می توانید از روغن سیلیکون استفاده کنید.

روش روغن کاری ریش تراش سه تیغ فیلیپس:

 1. ریش تراش را از برق بکشید و آن را خاموش کنید.
 2. ریش تراش را به پشت روی یک سطح صاف قرار دهید.
 3. چند قطره روغن را روی تیغه های ریش تراش بریزید.
 4. روغن را به آرامی با انگشت به تمام قسمت های تیغه ها بمالید.
 5. روغن را به آرامی روی سایر قطعات متحرک ریش تراش بمالید.
 6. ریش تراش را روشن کنید و آن را به مدت چند دقیقه به کار بیندازید تا روغن به خوبی در تمام قسمت های دستگاه پخش شود.

نکات مهم:

 • از استفاده از روغن های شیمیایی یا روغن های خوراکی برای روغن کاری ریش تراش خودداری کنید. این روغن ها می توانند به دستگاه آسیب برسانند.
 • ریش تراش را همیشه در حالت خاموش و سرد روغن کاری کنید.
 • اگر از روغن مخصوص ریش تراش استفاده می کنید، دستورالعمل های موجود در بسته بندی را دنبال کنید.

توصیه می شود ریش تراش سه تیغ فیلیپس را هر 2 تا 3 هفته یک بار روغن کاری کنید. اگر از ریش تراش خود به طور مکرر استفاده می کنید، ممکن است نیاز باشد که آن را به طور مرتب تر روغن کاری کنید. همچنین نحوه روغن کاری ماشین اصلاح کیمی و نحوه روغن کاری ماشین اصلاح خط زن به همین صورت می باشد.

روغن ماشین اصلاح را کجا بریزیم

محل ریختن روغن ماشین اصلاح، معمولاً در ناحیه تیغه ها است. برای این کار، ابتدا باید ماشین اصلاح را از برق بکشید و آن را خاموش کنید. سپس، ماشین اصلاح را به پشت روی یک سطح صاف قرار دهید. با استفاده از یک قطره چکان، چند قطره روغن را در ناحیه تیغه ها بریزید. سپس، با استفاده از یک دستمال نرم، روغن را به آرامی روی تیغه ها بمالید. در نهایت، ماشین اصلاح را روشن کنید و آن را به مدت چند دقیقه به کار بیندازید تا روغن به خوبی در تمام قسمت های تیغه ها پخش شود.

در برخی از ماشین اصلاح ها، محل ریختن روغن، یک سوراخ کوچک در بدنه دستگاه است. برای این نوع ماشین اصلاح ها، باید از یک سوزن یا خلال دندان برای ریختن روغن استفاده کنید.

همچنین، برخی از ماشین اصلاح ها، دارای یک محفظه مخصوص روغن کاری موزر هستند. برای این نوع ماشین اصلاح ها، باید روغن را در محفظه مخصوص بریزید.

در هر صورت، قبل از روغن کاری ماشین اصلاح، حتماً دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید تا نحوه روغن ریختن در ماشین اصلاح , نحوه روغن زدن به ماشین اصلاح را به خوبی انجام دهید.

جایگزین روغن ماشین اصلاح

روغن مخصوص ماشین اصلاح بهترین جایگزین برای روغن ماشین اصلاح است. این روغن به طور خاص برای روانکاری قطعات متحرک ماشین اصلاح طراحی شده است و از خشک شدن و خرابی آنها جلوگیری می کند.

روغن سیلیکون نیز می تواند به عنوان جایگزین روغن ماشین اصلاح استفاده شود. روغن سیلیکون نیز برای روانکاری قطعات متحرک مناسب است و از تجمع آلودگی و مو در دستگاه جلوگیری می کند.

سایر روغن ها مانند روغن موتور، روغن گیربکس، روغن پمپ، روغن چرخ خیاطی و روغن خوراکی برای روغن کاری ماشین اصلاح مناسب نیستند. این روغن ها می توانند باعث تجمع آلودگی و مو در دستگاه شوند و به قطعات متحرک دستگاه آسیب برسانند.

در اینجا چند جایگزین برای روغن ماشین اصلاح آورده شده است:

 • روغن مخصوص ماشین اصلاح
 • روغن سیلیکون

در اینجا چند نکته برای انتخاب جایگزین روغن ماشین اصلاح آورده شده است:

 • از استفاده از روغن های شیمیایی یا روغن های خوراکی خودداری کنید. این روغن ها می توانند به دستگاه آسیب برسانند.
 • روغن را با توجه به پایه آن انتخاب کنید. روغن های بر پایه نفتی ممکن است باعث تجمع آلودگی و مو در دستگاه شوند.
 • روغن را با توجه به غلظت آن انتخاب کنید. روغن های با غلظت زیاد ممکن است باعث ایجاد چسبندگی در دستگاه شوند.

توصیه می شود همیشه از روغن مخصوص ماشین اصلاح برای روغن کاری ماشین اصلاح خود استفاده کنید. این کار به حفظ عملکرد و طول عمر دستگاه کمک می کند.

روغن چرخ خیاطی برای ماشین اصلاح

دراصل روغن چرخ خیاطی برای ماشین اصلاح مناسب نیست. روغن چرخ خیاطی معمولاً بر پایه نفتی است و غلظت کمی دارد. این نوع روغن برای روانکاری قطعات متحرک ماشین اصلاح مناسب نیست و می تواند باعث تجمع آلودگی و مو در دستگاه شود.

روغن مخصوص ماشین اصلاح معمولاً بر پایه سیلیکون است و غلظت بیشتری دارد. این نوع روغن به خوبی روی قطعات متحرک ماشین اصلاح می نشیند و از خشک شدن و خرابی آنها جلوگیری می کند.

اگر روغن مخصوص ماشین اصلاح ندارید، می توانید از روغن سیلیکون استفاده کنید. روغن سیلیکون نیز برای روانکاری قطعات متحرک ماشین اصلاح مناسب است.

در اینجا چند تفاوت اصلی بین روغن چرخ خیاطی و روغن مخصوص ماشین اصلاح آورده شده است:

ویژگی روغن چرخ خیاطی روغن مخصوص ماشین اصلاح
پایه نفتی سیلیکون
غلظت کم زیاد
مناسب برای روانکاری قطعات متحرک چرخ خیاطی روانکاری قطعات متحرک ماشین اصلاح
مزایا ارزان تر است طول عمر دستگاه را افزایش می دهد
معایب ممکن است باعث تجمع آلودگی و مو در دستگاه شود گران تر است

توصیه می شود همیشه از روغن مخصوص ماشین اصلاح برای روغن کاری ماشین اصلاح خود استفاده کنید. این کار به حفظ عملکرد و طول عمر دستگاه کمک می کند.

نحوه تمیز کردن تیغه ماشین اصلاح

ابتدا با مسواک نرم تیغه ها را تمیز کرده سپس صابون مایع را روی تیغه ها ریخته تا چربی ها و آلودگی ها به صورت کامل پاک شوند. بعد از انجام این کارها تیغه ها را با آب گرم خوب بشویید.
سپس باید تیغه ها را با دستمال یا پارچه نخی پاک کرد. بعد از خشک کردن تیغه ها و قطعات دوبار آنها را روی هم قرار دهید. بعد از قرار دادن قطعات در کنار هم روغن مناسب را به تیغه بمالید.

در روغن کاری ماشین اصلاح مهم ترین نکته ای که باید توجه کرد استفاده از روغن های مخصوص ریش تراش می باشد. قبل از روغن کاری باید دستگاه را تمیز کرد. قبل از هر بار استفاده از ریش تراش باید دستگاه را تمیز کرد تا عملکرد بهتری داشته باشد. بعد از هربار روغن کاری باید روغن اضافی دستگاه را با دستمال تمیز کرد تا به موتور آسیب نرسد. امیدواریم به خوبی به سوال چگونه ماشین ریش تراش را روغن کاری کنیم پاسخ کامل را داده باشیم.

اگر قصد خرید ماشین های اصلاح را دارید، می توانید انواع آن را در فروشگاه ویستا پرستیژ مشاهده نمایید. تمامی این محصولات دارای گارانتی 18 ماهه می باشند و میتوانید با اطمینان خاطر محصول را با ارسال رایگان درب منزل تحویل بگیرید.

14 دیدگاه در “نحوه روغن کاری انواع ماشین های ریش تراش

 1. علی محمدی گفت:

  نحوه استفاده از روغن ماشین اصلاح کاملا توضیح دادید ممنون

 2. امیرحسین جلیلی گفت:

  این روش روغن کاری ماشین اصلاح که توضیح دادید رو چند ساله انجام میدم عالیه به نظرم

 3. رضا صدری گفت:

  روغن زدن ماشین ریش تراش خیلی به دیرتر خراب شدنش و کند شدنش کمک میکنه

 4. امیر چگینی گفت:

  روغن زدن به ماشین اصلاح خیلی نیازه و فکر میکنم باعث میشه طول عمرشم کم نشه

 5. یزدان خدایارنژاد گفت:

  آموزش روغن کاری ماشین اصلاح کاملی بود

 6. ارش گفت:

  تمام جواب هاتون به سوال چگونه ماشین اصلاح را روغن کاری کنیم کامل و عالی بود راضی بودم

 7. شاهین گفت:

  نحوه روغن کاری ریش تراش براون هم مشابه به فیلیپسه؟

  1. vistasg گفت:

   با سلام بله تفاوت چندانی ندارند و مراحل همونطور است که در مقاله توضیح داده شده

 8. سعید مرادی گفت:

  روغن برای ماشین اصلاح سیلیکون خوبه ولی چندبار از روغن بچه هم استفاده کردم مشکلی نبوده

 9. matin گفت:

  اموزش روغن کاری ماشین ریش تراش رو عالی ذکر کردید و عکساتونم مفید بود

 10. وحید خرمی گفت:

  روغن ریش تراش فیلیپس مخصوصش تو بازار موجوده؟

  1. vistasg گفت:

   با سلام و احترام. روغن ریش تراش مختص به یک برند نیست و برای تمامی برندها و مدل های ریش تراش قابل استفاده ست

 11. دمیرچی گفت:

  روغن کاری ریش تراش فیلیپس توضیحاتی که گفتید خوب بود برای سه تیغه بود الیته

 12. جواد گفت:

  طریقه روغن زدن به ریش تراش کاش ویدئو هم داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *