نحوه روغن کاری انواع ماشین های ریش تراش

در روغن کاری ریش تراش باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ روغن کاری ماشین اصلاح چقدر زمان می برد؟ چه روغن هایی برای ریش تراش و ماشین اصلاح مناسب هستند؟
خرید ریش تراش یکی از ابزارهای مهم بهداشتی است که با آن از شر موهای زائد خلاص می شوید. برای این که ریش تراش برای سال های متعددی قابل استفاده باشد باید آن را دائما تمیز کرده و روغن کاری کرد.
روغن کاری یکی از راه های نگهداری ریش تراش و ماشین اصلاح می باشد. قبل از روغن کاری ماشین اصلاح باید با روغن مخصوص آن آشنایی داشته باشیم و محل دقیق ریختن روغن را بدانیم. روغن کاری ماشین ریش تراش قبل از هر بار استفاده، سطوح قطعات فلزی را صاف و بدون عیب نگه خواهد داشت. روغن کاری ماشین موزر انواع ریش تراش ها کمی با هم متفاوت است. در ادامه به چگونه ماشین ریش تراش را روغن کاری کنیم؟ میپردازیم.

نحوه روغن کاری ماشین اصلاح

برای روغن کاری ریش تراش باید از روغن مخصوص استفاده کنیم. قبل از روغن کاری با فرچه ماشین اصلاح، موهای چسبیده به تیغه ها را تمیز می کنم. سپس با الکل یا اسپری مخصوص تیغه ها را ضد عفونی می کنم. بعد از ده دقیقه روغن کاری ماشین اصلاح شارژی را شروع می کنم.
یکی دیگر از روش های موثر دیگر برای تمیز کردن ریش تراش، استفاده از محلول های شست و شوی ریش تراش است. در این نحوه روغن کاری شیور مقداری از محلول را در یک ظرف می ریزیم سپس تیغه ها را در محلول قرار می دهیم. دستگاه را روشن می کنیم و فقط تیغه ها را داخل محلول قرار می دهیم. با این روش ریش تراش از روغن کثیف و موهای بسیار زائد کاملا تمیز می شود. بعد از این کار با دستمال محلول اضافی را از تیغه ها پاک می کنیم.
بعد از مراحل فوق، روغن مخصوص ریش تراش را در چند نقطه می ریزم. با روشن کردن دستگاه روغن در سرتاسر تیغه پخش می شود. سپس با کمک دستمال روغن اضافی را پاک می کنم.


نکته: بعد از یک دقیقه باید روغن اضافی را با دستمال پاک کرد تا روغن به داخل موتور نرود. اگر روغن به قسمت موتور برود بعد از گرم شدن موتور، روغن سفت شده و مانند چسب عمل می کند و مانع تکان خوردن تیغه ریش تراش می گردد.

بهترین روغن برای ماشین اصلاح

بهترین روغن برای ماشین اصلاح، روغن مخصوص ماشین اصلاح است. این روغن به طور خاص برای روانکاری قطعات متحرک ماشین اصلاح طراحی شده است و از خشک شدن و خرابی آنها جلوگیری می کند. روغن مخصوص ماشین اصلاح معمولاً بر پایه سیلیکون است و غلظت بیشتری نسبت به سایر روغن ها دارد. این نوع روغن به خوبی روی قطعات متحرک ماشین اصلاح می نشیند و از تجمع آلودگی و مو در دستگاه جلوگیری می کند.

بهترین روغن ریش تراش:

 • روغن ماشین اصلاح مدل b-2000 حجم 120 میلی لیتر
 • روغن ماشین اصلاح موزر مدل 980 حجم 20 میلی لیتر
 • روغن ماشین اصلاح فراز موزن مدل 1700 حجم 30 میلی لیتر
 • روغن ماشین اصلاح وال کد R22 حجم 100 میلی لیتر

توصیه می شود همیشه از روغن مخصوص ماشین اصلاح برای روغن کاری ماشین اصلاح خود استفاده کنید. این کار به حفظ عملکرد و طول عمر دستگاه کمک می کند.

زمان روغن کاری ماشین اصلاح

قبل از روغن کاری ریش تراش باید تیغه ها را با الکل یا محلول ضد عفونی کننده تمیز کرد. بهترین زمان روغن کاری هر بار قبل از استفاده ماشین های اصلاح می باشد.
زمان روغن کاری وقتی است که بعد از روشن کردن ریش تراش حس کنید که تیغه مثل قبل روان کار نکرده و اصلاح به درستی انجام نمی شود.
زمان روغن کاری برای کسانی که دارای سالن های آرایش هستند نسبت به افرادی که از ماشین اصلاح استفاده شخصی می کنند، بیشتر است. برای نگهداری صحیح تیغه ها و استفاده از ریش تراش ها آن ها را روغن کاری می کنند.
هر فرد حداقل هفته ای یکبار باید ریش تراش شخصی خودشان را روغن کاری نمایند.

روغن ماشین اصلاح را کجا بریزیم

محل ریختن روغن ماشین اصلاح، در ناحیه تیغه ها است. برای این کار، ابتدا باید ماشین اصلاح را از برق بکشید و آن را خاموش کنید. سپس، ماشین اصلاح را به پشت روی یک سطح صاف قرار دهید. با استفاده از یک قطره چکان، چند قطره روغن را در ناحیه تیغه ها بریزید. سپس، با استفاده از یک دستمال نرم، روغن را به آرامی روی تیغه ها بمالید. در نهایت، ماشین اصلاح را روشن کنید و آن را به مدت چند دقیقه به کار بیندازید تا روغن به خوبی در تمام قسمت های تیغه ها پخش شود.

در برخی از ماشین اصلاح ها، محل ریختن روغن، یک سوراخ کوچک در بدنه دستگاه است. برای این نوع ماشین اصلاح ها، باید از یک سوزن یا خلال دندان برای ریختن روغن استفاده کنید. همچنین، برخی از ماشین اصلاح ها، دارای یک محفظه مخصوص روغن کاری موزر هستند. برای این نوع ماشین اصلاح ها، باید روغن را در محفظه مخصوص بریزید. در هر صورت، قبل از روغن کاری ماشین اصلاح، حتماً دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید تا نحوه روغن ریختن در ماشین اصلاح , نحوه روغن زدن به ماشین اصلاح را به خوبی انجام دهید.

بیشتر بخوانید: بهترین ریش تراش برای ته ریش گذاشتن

جایگزین روغن ماشین اصلاح

روغن سیلیکون: نیز می تواند به عنوان جایگزین روغن ماشین اصلاح استفاده شود. روغن سیلیکون نیز برای روانکاری قطعات متحرک مناسب است و از تجمع آلودگی و مو در دستگاه جلوگیری می کند.

سایر روغن ها: مانند روغن موتور، روغن گیربکس، روغن پمپ، روغن چرخ خیاطی و روغن خوراکی برای روغن کاری ماشین اصلاح مناسب نیستند. این روغن ها می توانند باعث تجمع آلودگی و مو در دستگاه شوند و به قطعات متحرک دستگاه آسیب برسانند.

نحوه روغن کاری ماشین اصلاح وی جی ار

روغن کاری ماشین اصلاح وی جی ار به حفظ عملکرد و طول عمر دستگاه کمک می کند. روغن کاری باعث روانکاری تیغه ها و سایر قطعات متحرک دستگاه می شود و از خشک شدن و خرابی آنها جلوگیری می کند.

برای روغن کاری ماشین اصلاح وی جی ار، به موارد زیر نیاز دارید:

 • روغن مخصوص ماشین اصلاح یا روغن سیلیکون
 • یک قطره چکان

مراحل روغن کاری ماشین اصلاح وی جی ار به شرح زیر است:

 1. 1.ماشین اصلاح را از برق بکشید و آن را خاموش کنید.
 2. ماشین اصلاح را به پشت روی یک سطح صاف قرار دهید.
 3. با استفاده از قطره چکان، چند قطره روغن را در ناحیه تیغه ها بریزید.
 4. روغن را به آرامی با انگشت به تمام قسمت های تیغه ها بمالید.
 5. روغن را به آرامی روی سایر قطعات متحرک ماشین اصلاح بمالید
 6. ماشین اصلاح را روشن کنید و آن را به مدت چند دقیقه به کار بیندازید تا روغن به خوبی در تمام قسمت های دستگاه پخش شود.

روغن کاری ریش تراش سه تیغ فیلیپس

روغن کاری ریش تراش سه تیغ فیلیپس به حفظ عملکرد و طول عمر دستگاه کمک می کند. روغن کاری باعث روانکاری تیغه ها و سایر قطعات متحرک دستگاه می شود و از خشک شدن و خرابی آنها جلوگیری می کند.

برای روغن کاری ریش تراش سه تیغ فیلیپس، به روغن مخصوص ریش تراش یا روغن سیلیکون نیاز دارید. روغن مخصوص ریش تراش معمولاً در بسته بندی ریش تراش موجود است. اگر روغن مخصوص ریش تراش ندارید، می توانید از روغن سیلیکون استفاده کنید.

روش روغن کاری ریش تراش سه تیغ فیلیپس:

 1. ریش تراش را از برق بکشید و آن را خاموش کنید.
 2. ریش تراش را به پشت روی یک سطح صاف قرار دهید.
 3. چند قطره روغن را روی تیغه های ریش تراش بریزید.
 4. روغن را به آرامی با انگشت به تمام قسمت های تیغه ها بمالید.
 5. روغن را به آرامی روی سایر قطعات متحرک ریش تراش بمالید.
 6. ریش تراش را روشن کنید و آن را به مدت چند دقیقه به کار بیندازید تا روغن به خوبی در تمام قسمت های دستگاه پخش شود.

نکات مهم:

 • از استفاده از روغن های شیمیایی یا روغن های خوراکی برای روغن کاری ریش تراش خودداری کنید. این روغن ها می توانند به دستگاه آسیب برسانند.
 • ریش تراش را همیشه در حالت خاموش و سرد روغن کاری کنید.
 • اگر از روغن مخصوص ریش تراش استفاده می کنید، دستورالعمل های موجود در بسته بندی را دنبال کنید.

توصیه می شود ریش تراش سه تیغ فیلیپس را هر 2 تا 3 هفته یک بار روغن کاری کنید. اگر از ریش تراش خود به طور مکرر استفاده می کنید، ممکن است نیاز باشد که آن را به طور مرتب تر روغن کاری کنید. همچنین نحوه روغن کاری ماشین اصلاح کیمی و نحوه روغن کاری ماشین اصلاح خط زن به همین صورت می باشد.

روغن چرخ خیاطی برای ماشین اصلاح

دراصل روغن چرخ خیاطی برای ماشین اصلاح مناسب نیست. روغن چرخ خیاطی بر پایه نفتی است و غلظت کمی دارد. این نوع روغن برای روانکاری قطعات متحرک ماشین اصلاح مناسب نیست و می تواند باعث تجمع آلودگی و مو در دستگاه شود. روغن مخصوص ماشین اصلاح بر پایه سیلیکون است و غلظت بیشتری دارد. این نوع روغن به خوبی روی قطعات متحرک ماشین اصلاح می نشیند و از خشک شدن و خرابی آنها جلوگیری می کند.

اگر روغن مخصوص ماشین اصلاح ندارید، می توانید از روغن سیلیکون استفاده کنید. روغن سیلیکون نیز برای روانکاری قطعات متحرک ماشین اصلاح مناسب است.

در اینجا چند تفاوت اصلی بین روغن چرخ خیاطی و روغن مخصوص ماشین اصلاح آورده شده است:

ویژگی روغن چرخ خیاطی روغن مخصوص ماشین اصلاح
پایه نفتی سیلیکون
غلظت کم زیاد
مناسب برای روانکاری قطعات متحرک چرخ خیاطی روانکاری قطعات متحرک ماشین اصلاح
مزایا ارزان تر است طول عمر دستگاه را افزایش می دهد
معایب ممکن است باعث تجمع آلودگی و مو در دستگاه شود گران تر است

روغن پارافین برای ماشین اصلاح

استفاده از روغن پارافین خالص برای ماشین اصلاح به طور کلی توصیه نمی شود، به دلایل زیر:

عدم وجود خاصیت ضد چسبندگی و ضد سایش: روغن پارافین فاقد مواد افزودنی لازم برای جلوگیری از چسبندگی مو و ذرات به تیغه ها و فویل های ماشین اصلاح است. این امر می تواند منجر به کند شدن تیغه ها، افزایش اصطکاک و در نهایت کاهش عملکرد دستگاه شود.

قابلیت روان کنندگی محدود: روغن پارافین به اندازه روغن های مخصوص ماشین اصلاح روان کننده نیست. این امر می تواند باعث افزایش گرمای موتور، سایش بیشتر و خرابی زودتر دستگاه شود.

عدم تطابق با برخی از ماشین های اصلاح: برخی از ماشین های اصلاح دارای قطعات پلاستیکی هستند که می توانند توسط روغن پارافین حل شوند یا به آنها آسیب برسد.

با این حال، روغن پارافین تصفیه شده که برای استفاده در ماشین های اصلاح فراوری شده باشد، می تواند تا حدی مناسب باشد. این نوع روغن ها معمولا دارای مواد افزودنی هستند که خاصیت ضد چسبندگی و ضد سایش را افزایش می دهند و همچنین با قطعات پلاستیکی سازگار هستند.

توصیه می شود همیشه از روغن مخصوص ماشین اصلاح برای روغن کاری ماشین اصلاح خود استفاده کنید. این کار به حفظ عملکرد و طول عمر دستگاه کمک می کند. امیدواریم به درستی روش روغن کاری ماشین اصلاح را برای شما توضیح داده باشیم.

اگر قصد خرید ماشین های اصلاح را دارید، می توانید انواع آن را در فروشگاه ویستا پرستیژ مشاهده نمایید. تمامی این محصولات دارای گارانتی 18 ماهه می باشند و میتوانید با اطمینان خاطر محصول را با ارسال رایگان درب منزل تحویل بگیرید.

27 دیدگاه در “نحوه روغن کاری انواع ماشین های ریش تراش

 1. علی محمدی گفت:

  نحوه استفاده از روغن ماشین اصلاح کاملا توضیح دادید ممنون

 2. امیرحسین جلیلی گفت:

  این روش روغن کاری ماشین اصلاح که توضیح دادید رو چند ساله انجام میدم عالیه به نظرم

 3. رضا صدری گفت:

  روغن زدن ماشین ریش تراش خیلی به دیرتر خراب شدنش و کند شدنش کمک میکنه

 4. امیر چگینی گفت:

  روغن زدن به ماشین اصلاح خیلی نیازه و فکر میکنم باعث میشه طول عمرشم کم نشه

 5. یزدان خدایارنژاد گفت:

  آموزش روغن کاری ماشین اصلاح کاملی بود

 6. ارش گفت:

  تمام جواب هاتون به سوال چگونه ماشین اصلاح را روغن کاری کنیم کامل و عالی بود راضی بودم

 7. شاهین گفت:

  نحوه روغن کاری ریش تراش براون هم مشابه به فیلیپسه؟

  1. vistasg گفت:

   با سلام بله تفاوت چندانی ندارند و مراحل همونطور است که در مقاله توضیح داده شده

 8. سعید مرادی گفت:

  روغن برای ماشین اصلاح سیلیکون خوبه ولی چندبار از روغن بچه هم استفاده کردم مشکلی نبوده

 9. matin گفت:

  اموزش روغن کاری ماشین ریش تراش رو عالی ذکر کردید و عکساتونم مفید بود

 10. وحید خرمی گفت:

  روغن ریش تراش فیلیپس مخصوصش تو بازار موجوده؟

  1. vistasg گفت:

   با سلام و احترام. روغن ریش تراش مختص به یک برند نیست و برای تمامی برندها و مدل های ریش تراش قابل استفاده ست

 11. دمیرچی گفت:

  روغن کاری ریش تراش فیلیپس توضیحاتی که گفتید خوب بود برای سه تیغه بود الیته

 12. جواد گفت:

  طریقه روغن زدن به ریش تراش کاش ویدئو هم داشت

 13. عبداله حاتمی گفت:

  نحوه استفاده از روغن ماشین اصلاح خیلی راحت و سریع انجام میشه و بهتره برای طول عمر بیشتر دستگاه اینکار رو در زمان های مناسب انجام بدیم

 14. احد سعادتي گفت:

  روز بخیر، نحوه روغن کاری شیور اونقدری کار سختی نیست ولی باید خیلی دقت کرد که داخل جای مناسبی از ریش تراش ریخته بشه تا دچار مشکل و خرابی نشه

 15. صوفي گفت:

  درود، خیلی از مشتری ها روغن زدن ماشین ریش تراش را انجام نمیدن و با مشکلات بزرگی داخل ریش تراش برمیخورند و در نهایت مجبور به بازخرید اون میشن، خواستم یادآوری کنم حتما انجام بدید روغن کاری رو اهمیت بالایی داره و تاثیر زیادی روی طول عمر و اصلاح کردن اونها داره. مرسی از مقاله خوبتون

  1. انوش گفت:

   سلام ازکجابایدمتوجه شداون روغنی که تو بازار بنام روغن ریش تراش میفروشن واقعیه تودوره زمونه ای که نمیشه روحرف هرکسی حساب کرد

   1. vistasg گفت:

    سلام وقتتون بخیر، درسته تشخیص روغن ریش تراش اصل از تقلبی کار آسانی نیست، به خصوص که در بازار شاهد تنوع برندها و مدل های مختلف هستیم. برای اینکه این مشکل رو به حداقل برسونید بهتره تا جای امکان از فروشگاه های معتبر خرید کنید و به دنبال روغن ریش تراش ارزان قیمت نباشید. همچنین به کیفیت بسته بندی، ترکیبات آن و به رنگ و بو آن توجه کنید.

 16. قاسم خاصيان پور گفت:

  نحوه روغن کاری ماشین اصلاح خط زن هم مثل دیگه مدل های ریش تراش و تفاوتی با سایر دستگاها نداره و راحت ترم هست

 17. جابر گفت:

  این سوال که کجای ماشین ریش تراش روغن بزنیم کاملا به نوع و مدل ریش تراش بستگی داره

 18. سيد مجيد حسيني گفت:

  وقت بخیر خیلی اتفاقی به این بلاگ برخوردم میشه بهم بگید روغن ماشین اصلاح چیست؟

  1. vistasg گفت:

   سلام وقتتون بخیر، روغن ماشین اصلاح نوعی روان کننده است که برای کاهش اصطکاک بین تیغه ها و فویل های ماشین اصلاح و همچنین جلوگیری از زنگ زدگی و افزایش طول عمر دستگاه استفاده می شود.

 19. حميد پيله ورستاري گفت:

  من ی چندین ماهی طریقه روغن کاری ماشین اصلاح رو با روغن های چرخ خیاطی یا خوراکی انجام دادم و کاملا کیفیت روغن ماشین اصلاح با خیاطی و دیگر روغن های جایگزین متفاوته و خیلی بهتره که هزینه بشه و از همون روغن مخصوص ماشین اصلاح استفاده بشه

 20. كامران گفت:

  آموزش روغن کاری ماشین اصلاح رو میتونید از یوتیوب هم ببینید دوستان

 21. علی گفت:

  ماشین فلیپس را کجاش روغنکاری کنیم

  1. vistasg گفت:

   سلام وقتتون بخیر، برای روغنکاری ریش تراش فیلیپس، باید به نقاط مشخص شده در دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید، چون در هرکدوم از مدل های ریش تراش این نقاط متفاوته ولی در اکثر مدل ها باید تیغه ها رو روغنکاری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *