اتو مو بخرم یا برس حرارتی؟ کدوم بهتره؟

بررسی تفاوت برس حرارتی یا اتو مو به شما کمک می کند تا بتوانید با توجه جنس موها و اولویت های مورد نظر خود، مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. استفاده از ابزارهای حرارتی برای ایجاد شکل درمو، امروزه بسیار رایج است و اکثر افراد از این ابزارها برای زیباتر کردن موهای خود استفاده می کنند. در این مقاله، به مقایسه دو ابزار حرارتی بسیار معروف یعنی اتو مو و برس حرارتی می پردازیم و به سوال اصلی این مقاله پاسخ می دهیم که اتو مو بهتره یا برس حرارتی؟
ابتدا، به معرفی هر یک از این دو ابزار و بررسی ویژگی های آن ها پرداخته و سپس با توجه به ویژگی های موهای شما و نیازهایتان، به بیان پاسخ این سوال می پردازیم که در شرایط مختلف، کدام یک از این دو ابزار بهتر و مفیدتر هستن؟ 

برس حرارتی بهتره یا اتو مو

برس حرارتی و اتو مو هر دو از ابزارهای حرارتی هستند که برای حالت دادن به موها استفاده می شوند. اما دارای تفاوت هایی هستند که باید در هنگام انتخاب و خرید به آن ها توجه شود. در ادامه به تفاوت اتو مو و برس حرارتی و اینکه اتو مو بهتر است یا برس حرارتی اشاره خواهیم کرد:

شکل دهی به مو: برس اتو مو برای حجم دادن و صاف کردن موها استفاده می شود. در حالی که اتو مو تنها برای صاف کردن مو استفاده می شود.

ماندگاری تأثیر: استفاده از اتومو اثر ماندگارتری دارد و می توانید مدت بیشتری از زیبایی موهای خود لذت ببرید.

برس حرارتی

نحوه استفاده: با اتو موی برسی می توانید خیلی راحت و سریع گره های موجود در موهایتان را باز کرده و آن ها را کاملا صاف کنید. اما برای استفاده از اتو مو باید موهایتان را کاملا شانه کرده باشید و آن ها را مرتب تقسیم بندی کنید.

اندازه و شکل: اتو مو معمولاً به شکل استوانه ای و با اندازه های مختلف در بازار موجود است،در حالی که برس حرارتی شبیه به یک برس عادی با قابلیت تنظیم دماست.

میزان آسیب به موها: اتو مو نسبت به برس حرارتی آسیب بیشتری به موها وارد می کند. به همین جهت اگر می خواهید به طور مکرر از ابزاری حرارتی برای خوش حالت کردن موهااستفاده کنید، برس مو انتخاب بهتری است.

نتیجه نهایی: با استفاده از برس حرارتی می توانید شکل و حجم دلخواه را به موهای خود بدهید، در حالی که با استفاده از اتو مو تنها می توانید موهایتان را صاف کنید و حجمی در موهای شما ایجاد نخواهد شد.

مزایا و معایب اتو مو و برس حرارتی

برای انتخاب بهترین ابزار حرارتی برای موهای خود و بررسی تفاوت اتو مو و برس حرارتی، بهترست با مزایا و معایب این دو ابزار آشنا شوید:

مزایای اتو مو

به شما کمک می کند تا موهایی کاملا صاف و لخت داشته باشید.
برای صاف کردن موهای وز، ضخیم و فر استفاده از اتو مو نتیجه مناسبی را ایجاد می کند.
موهای شما را براق تر و نرم تر می کند.
ابزاری که به سرعت گرم و برای استفاده آماده می شود.
این وسیله به راحتی قابل استفاده است و به شما اجازه می دهد تا موهایتان را به شکل دلخواه خود حالت دهید.
برخی از اتو مو ها دارای تکنولوژی منحصر به فردی هستند که باعث می شوند موهای شما بهترین شکل را بگیرند.

معایب اتو مو

استفاده مکرر از اتو مو به دلیل گرم بودن آن می تواند به موها آسیب بزند و باعث آسیب و خشکی موها شود. همچنین استفاده زیاد از اتو مو سبب می شود موهای شما نازک و شکننده شوند.
ممکن است دست شما به صفحات داغ اتو مو برخورد کند و بسوزید. و یا اینکه داغی صفحات اتو باعث سوختن پوست سر شما شود.
مهم ترین تفاوت اتو مو و برس حرارتی این است که اتو مو نمی تواند به موهای شما حجم دهد و بر خلاف انواع سشوار آن ها را روی سرتان می خواباند. بنابراین اگر دوست دارید موهای حجیمی داشته باشید، استفاده و خرید انواع اتو مو گزینه مناسبی نیست.
نگه داشتن طولانی اتو روی موها سبب می شود تا خط اتو روی موهای شما باقی بماند.
برخی از اتو موهای بی کیفیت به صورت یکنواخت داغ نمی شوند و این سبب می شود تا تمام
قسمت های مو به شکل یک دستی صاف نشود. همچنین داغ شدن غیر یکنواخت صفحات اتو مو
ممکن است باعث شود تا بعضی از قسمت های موی شما بسوزد.
صاف کردن موها با اتو مو زمان بر است. شما باید ابتدا موهای خود را کاملا شانه کرده و بعد تقسیم بندی کنید تا بتوانید موهای خود را با اتو صاف کنید.

اتومو

مزایای برس حرارتی

با تنظیم دمای برس حرارتی، می توانید برای موهای مختلف شکل و حجم مناسبی ایجاد کنید.
اگر موهای شما ضعیف هستند استفاده از برس حرارتی برای صاف کردن موها مناسب تر است چون آسیب کمتری به موها وارد می کند.
استفاده از برس حرارتی سبب سوختن موها نمی شود.
برس حرارتی حجم و شکلی طبیعی به موها می دهد و حالت موهای شما را مصنوعی نمی کند.
استفاده از برس حرارتی راحت است و همزمان موهای شما را شانه، صاف و حجیم می کند.
استفاده مکرر از برس حرارتی مانند اتو مو مضر نیست. بنابراین اگر می خواهید به طور مکرر موهای خود را صاف کنید بهتر است برسی حرارتی تهیه کنید.

معایب برس حرارتی

استفاده از برس حرارتی برای موهای خیلی ضخیم یا مجعد چندان مناسب نیست و در ساختن حجم و صاف کردن این نوع موها ناکام است.
برس حرارتی به طور کلی به اندازه اتومو سریع گرم نمی شود و نیاز به زمان بیشتری برای گرم شدن دارد. با در نظر گرفتن این مزایا و معایب به خوبی متوجه برس حرارتی خوبه یا اتو مو می شوید.

برای چه موهایی اتو مو بخریم؟

اتومو برای صاف کردن موهای ضخیم، وز، مجعد و فر بسیار مناسب است. افراد با موهای نرم و حساس نیز می توانند از اتومو استفاده کنند، اما باید از دمای مناسبی استفاده کنند تا موهای آن ها آسیب ندیده و خشک نشود. قبل از خرید باید به تفاوت اتو مو و برس حرارتی توجه کرده و مناسب ترین گزینه را برای موهای خود انتخاب کنید. اگر به این نتیجه رسیدید که اتو مو برای شما مناسب تر است، در هنگام خرید مطمئن شوید که محصول انتخابی شما دارای دمای قابل تنظیم و تکنولوژی حفاظت از موها است تا بتوانید بهترین نتیجه را به دست آورید. برای خرید سشوار، اتومو، برس حرارتی، ریش تراش و انواع ماشین اصلاح می توانید آنها را از برندهای معتبر همچون بابلیس، موزر، وال و… تهیه نمایید. همچنین از محبوب ترین این دستگاه ها  می توانیم به اتو مو موزر، اتو مو بابلیس، ریش ترش وال و ریش تراش موزر اشاره کنیم.

برس حرارتی برای چه موهایی خوبه؟

حرارت ایجاد شده توسط برس حرارتی کمتر و کنترل شده تر است و همین ویژگی استفاده از آن را برای موهای ضعیف، مناسب تر می کند. اگر موهای شما فر یا خیلی ضخیم نیست می توانید برای حجم دهی و صاف کردن موهای خود از برس حرارتی استفاده کنید.

برای موهای ضخیم برس حرارتی بهتر است یا اتو مو

موهای ضخیم به دلیل بافت سخت و ضخیمی که دارند برای حالت دهی به ابزار قوی تری نیاز دارند. با توجه به تفاوت اتو مو و برس حرارتی برای این نوع موها، بهترین ابزار حرارتی، اتومو با صفحه عریض و دمای بالاست. اتومو با صفحه عریض، به حالت دهی به موهای ضخیم و بلند کمک می کند.
در این نوشته به بیان و بررسی تفاوت اتو مو و برس حرارتی پرداختیم. همان طور که توضیح دادیم اگر موهای شما فر و مجعد است یا اینکه موهای ضخیمی دارید. می توانید برای صاف کردن موهای خود از اتومو استفاده کنید. اما باید توجه داشته باشید که استفاده مکرر از اتو مو می تواند به موهای شما آسیب بزند. همچنین اتو مو تنها موهای شما را صاف می کند، بنابراین اگر دوست دارید علاوه بر صاف کردن به موهای خود حجم هم بدهید باید از برس حرارتی استفاده کنید.
برس حرارتی گرمای کمتری ایجاد می کند بنابراین برای صاف کردن موهای فر و ضخیم نمی توانید از آن استفاده کنید. اما در عوض، حرارت کمتر سبب می شود تا این ابزار به موهای شما آسیب زیادی وارد نکند و بتوانید به دفعات از آن استفاده کنید. استفاده از برس مو راحت تر از اتو مو است و شما می توانید با این ابزار به طور همزمان موهای خود را صاف و حجیم کنید. حال که با تفاوت ها، مزایا و معایب انواع اتو مو و برس حرارتی آشنا شده اید، می توانید با مراجعه به فروشگاه لوازم شخصی برقی ویستا پرستیژ، انواع این محصولات را مشاهده، مقایسه و بررسی نمایید و سپس نسبت به خرید آن اقدام کنید. همچنین با مطالعه این مقاله متوجه این مسئله که اتو مو خوبه یا برس حرارتی شده اید. تمامی محصولات ویستا پرستیژ، دارای گارانتی 18 ماهه شرکتی می باشند.

4 دیدگاه در “اتو مو بخرم یا برس حرارتی؟ کدوم بهتره؟

 1. zahra گفت:

  بستگی به نیاز کاربر داره چون هم برس حرارتی خوبه هم اتو مو خوبه

 2. مهسا میرزایی گفت:

  هیچوقت متوجه نمیشم آخر اتو مو خوبه یا برس حرارتی😂😂
  ولی خوب توضیح دادیدد مرسی

 3. ندا چشمی گفت:

  مزایا و معایب برس حرارتی خیلی کامل بود👌👌

 4. سارا مهستانی گفت:

  فواید برس حرارتی و فواید اتومو روهم گفتید. محتوای کامل و مفیدی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *