آیا قصد دارید که با استفاده از یک وسیله برقی، مو‌های خود را خوش حالت‌تر نشان دهید؟ آیا در انتخاب یک محصول مناسب با چالش مواجه شده‌اید و نمی‌توانید یک وسیله با کیفیت و در عین حال تاثیر‌گذار را انتخاب کنید؟ بهتر است که تفاوت برس حرارتی با سشوار چرخشی را بدانید تا با توجه به نوع نیاز خود بتوانید یک نمونه مناسب از این محصولات را خریداری نمایید. هر یک از این دو وسیله، عملکرد خاص خود را دارند و تاثیرات متفاوتی روی مو‌ها می‌گذارند. این شما هستید که با توجه که کارآیی که از محصول انتظار دارید، باید یکی از آن‌ها را برای استفاده شخصی انتخاب کنید.

نحوه استفاده از برس حرارتی و سشوار چرخشی

برای آن‌که با تفاوت برس حرارتی با سشوار چرخشی آشنا شوید در ابتدا باید بدانید که این دو محصول ساختار متفاوتی دارند. همین امر سبب می‌گردد تا نحوه عملکرد آن‌ها با یکدیگر تفاوت داشته باشد. در دنیای مد نیز مانند دیگر صنایع، همه لوازم و تجهیزات همواره در حال تغییر می‌باشند. امروزه دستگاه‌های الکتریکی مختلفی تولید می‌شوند که برای حالت‌دهی، فرم‌دهی و لخت کردن مو‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از این محصولات، برس‌های حرارتی هستند و دیگری نیز سشوار چرخشی نام دارد. سشوار‌های چرخشی مانند سشوار‌های معمولی دارای درجه‌های مختلف باد‌ هستند. باد با شتاب و درجه حرارت‌های مختلفی از این دستگاه‌ها به مو‌ها‌ برخورد می‌کند تا علاوه‌بر خشک کردن، به حالت‌دهی آن‌ها نیز کمک نماید.

این نوع سشوار‌ها از مکانیزم ویژه‌ای برخوردار هستند و قسمت سری آن‌ها از قابلیت چرخیدن برخوردار است. برس پیچ قرار گرفته در سر این دستگاه هم در جهت عقربه‌های ساعت و هم خلاف جهت آن، می‌چرخد. افراد و آرایشگر‌ها با استفاده از این محصول مو‌ها را خشک کرده و کمی حالت‌دار می‌کنند. برس های حرارتی؛ اما از عملکرد متفاوت‌تری نسبت به این محصول برخوردار هستند. این نوع دستگاه‌ها بیش‌تر شبیه به اتومو بوده و گره مو‌ها را از بین می‌برند. این دستگاه شبیه یک برس معمولی است که در قسمت دندانه‌ها حرارت تولید می‌کند. این حرارت به مو‌ها برخورد می‌کند و در نتیجه سبب صاف و لخت شدن مو‌ها می‌شود.

حالت دهی مو با سشوار چرخشی و برس حرارتی

شاید تا به حال از خود پرسیده باشید که تفاوت برس حرارتی با سشوار چرخشی چیست؟ این دو دستگاه الکتریکی بوده و با قدرت‌ها و توان‌های مختلفی تولید می‌شوند. برای بررسی تفاوت برس حرارتی با سشوار چرخشی باید گفت که این دستگاه‌ها از جهات مختلفی با یکدیگر تفاوت دارند. این دو دستگاه از شکل ظاهری متفاوتی برخوردار هستند و میزان برق مصرفی آن‌ها نیز با یکدیگر تفاوت دارد. از طرفی نوع عملکرد و حالت‌دهی این دو محصول نیز متفاوت است. برس‌های حرارتی بیش‌تر در جهت زیبا‌سازی مورد استفاه قرار می‌گیرند و نیاز شما را به مراجعه به سالن‌های زیبایی برطرف می‌کنند. این محصولات مو‌ها را تا جای ممکن صاف و لخت کرده و ظاهری زیبا و جذاب را به مو‌ها هدیه می‌دهند.

از این‌رو افرادی که به‌دنبال زیبا‌تر دیده شدن هستند و تمایل دارند که در مهمانی‌ها خاص به‌نظر برسند، می‌توانند با این وسیله مو‌های خود را بیارایند. این در حالیست که نوع حالت دهی سشوار‌های چرخشی با این دستگاه کاملاً متفاوت است و این نمونه از سشوار‌ها حجم مناسبی در مو‌ها ایجاد کرده و آن‌ها را مرتب‌تر نشان می‌دهند. هر دوی این دستگاه‌ها آب مو‌ها را گرفته و آن‌ها را خشک می‌کنند. همچنین گره‌ها را از بین برده و تا حدودی وزی مو‌ها را می‌گیرند؛ اما این ویژگی در برس‌های حرارتی بیش‌تر مشاهده می‌شود؛ از این‌رو این دستگاه بیش‌تر برای لخت کردن مو‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معایب و مزایای برس حرارتی

برای آن‌که با تفاوت دو دستگاه برس حرارتی و سشوار چرخشی آشنا شویم، بهتر است که مزایا و معایب استفاده از هر یک را بدانیم. استفاده از برس‌های حرارتی می‌تواند با مزیت‌های زیادی برای افراد همراه باشد. این وسیله به‌خوبی گره و وزی مو‌ها را گرفته و آن‌ها را لخت و خوش‌حالت خواهد کرد. گاهی اوقات حتی به‌عنوان یک اتو مو عمل می‌کند و تار مو‌ها را کاملاً صاف و لخت می‌نماید. این وسیله در هنگام استفاده هیچ‌گونه سر و صدایی تولید نمی‌کند و ساعت‌ها می‌توانید از آن استفاده نمایید. همچنین دارای درجه حرارت‌های مختلف و حالات متفاوتی است که این مساله نیز به‌عنوان یک مزیت مهم آن شناخته شود. این دستگاه در مقابل مزیت‌های زیادی که دارد، می‌تواند با معایبی نیز همراه باشد.

استفاده مداوم و روزانه از این دستگاه می‌تواند مو‌ها را خشک کند. در نتیجه احتمال ایجاد موخوره، وزی مو‌ها و همچنین ریزش آن‌ها به شدت افزایش می‌یابد. علاوه‌بر این افراد با مو‌های پرپشت که تار مو‌های ضخیمی دارند نیز نمی‌توانند از این محصول به نتیجه مطلوبی دست یابند. علاوه‌بر آن این محصول قابلیت استفاده روی مو‌های کوتاه را نداشته و به پوست سر آسیب می‌رساند. البته دقت داشته باشید که در بازار تنوع بالایی از این محصولات وجود دارد که همه آن‌ها مرغوب و با کیفیت نیستند. نمونه‌های با کیفیت این محصولات را برای خرید انتخاب نمایید و قبل از خرید از اصل بودن آن اطمینان یابید.

معایب و مزایای سشوار چرخشی

حال که با مزیت‌ها و معایب برس‌های حرارتی آشنا شده‌اید، بهتر است که جهت بررسی تفاوت برس حرارتی با سشوار چرخشی، مزیت‌ها و معایب سشوار چرخشی را نیز بشناسیم. این نوع سشوار‌ دارای حالات مختلفی هستند و از آن‌ها می‌توان برای انواع مو‌ استفاده کرد. افراد با مو‌های کوتاه یا بلند می‌توانند برای خوش حالت‌تر کردن مو‌های خود از این محصول استفاده کنند. اگر نمونه‌های با کیفیت و اصل این محصولات را خریداری نمایید، طول عمر بالایی دارند و بسیار کاربردی هستند. افراد با استفاده از این محصول می‌توانند مو‌های خود را خشک کنند و آن‌ها را حالت دهند.

همچنین امکان فرم‌دهی و حالت‌دهی بیش‌تر به مو‌ها با این وسیله نیز وجود دارد؛ از این‌رو برای شرکت در جشن و مهمانی‌ها نیز می‌توان از این وسیله استفاده کرد. برای شناخت تفاوت میان برس حرارتی با سشوار چرخشی، باید بدانید که این دستگاه در کنار مزیت‌های زیادی که دارد، با معایبی نیز همراه است. یکی از مهم‌ترین عیوب این دستگاه آن است که سر و صدای زیادی تولید می‌کند و این می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. از طرفی برای صاف کردن مو‌ها نمی‌توان از این وسیله استفاده کرد و این دستگاه قادر خواهد بود تا کمی به مو‌ها حالت دهد. علاوه‌بر همه این‌ها، استفاده مداوم از این دستگاه می‌تواند مو‌ها را وز کرده و به آن‌ها آسیب وارد کند.

تفاوت سشوار چرخشی با برس حرارتی

در حالت کلی می‌توان گفت که تفاوت برس حرارتی با سشوار چرخشی در نحوه عملکرد آن‌ها است. هدف استفاده از این دو محصول با یکدیگر تفاوت دارد. افرادی که قصد دارند پیچ و تاب مو‌های خود را از بین ببرند و مو‌هایی صاف و لخت داشته باشند، باید از نمونه‌های برس مانند این محصولات استفاده کنند. این برس‌ها با حرارتی که ایجاد می‌کنند مو‌ها را صاف خواهند کرد؛ در حالی که سشوار‌ها بیش‌تر برای خشک کردن و حالت‌دهی مو‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع سشوار‌ها بیش‌تر با ریشه مو در تماس هستند؛ از این‌رو می‌توانند آسیب‌های جدی‌تر به مو‌ها وارد نمایند. البته استفاده مداوم از این برس‌های برقی نیز می‌تواند باعث خشک شدن و ایجاد موخوره در مو‌ها شود و به شدت به مو‌ها آسیب وارد کند.

یکی دیگر از تفاوت‌های عمده این دو دستگاه در میزان صدایی است که تولید می‌کنند. اغلب برس‌های حرارتی بدون صدا کار می‌کنند و هیچ‌گونه صدایی ندارند؛ از این رو در تمام ساعات شبانه روز قابل استفاده هستند؛ این در حالیست که سشوار‌های چرخشی صدای زیادی را تولید می‌کنند. همین امر سبب می‌گردد تا مزاحمت‌هایی را برای سایر افراد ایجاد نماید. از دیگر تفاوت‌های میان این دو دستگاه می‌توان به میزان اثربخشی آن‌ها روی مو‌های مختلف اشاره کرد. اغلب سشوار‌های چرخشی بر انواع مو‌های بلند، کوتاه، پرپشت و کم‌پشت اثر‌گذار بوده و می‌تواند به خوش حالت‌تر شدن آن‌ها کمک کند؛ این در حالیست که افراد با مو‌های پرپشت نمی‌توانند از نمونه برس حرارتی به نتیجه مطلوبی دست یابند. این دستگاه بیش‌تر روی مو‌های کم پشت با تار مو‌های نازک اثر‌گذار است و حتی برای مو‌های خیلی کوتاه نیز مناسب نمی‌باشد.

برس حرارتی

بیشتر بدانید: حالت دادن مو با سشوار چرخشی

برس حرارتی یا سشوار چرخشی؟

با توجه به شناخت تفاوت برس حرارتی با سشوار چرخشی شاید هنوز هم این سوال در ذهن شما باشد که کدامیک را خریداری کنم؟ بهتر است بدانید که همه چیز به نظر و سلیقه شما بستگی دارد. اگر به دنبال این هستید که مو‌هایی صاف و لخت داشته باشید، قطعاً برس‌های حرارتی می‌توانند انتخاب‌های مناسب‌تری برای شما باشند. در شرایطی که به‌دنبال یک وسیله برای خشک کردن مو‌های خود هستید و می‌خواهید مو‌های شما حالت خود را حفظ کنند و کمی مرتب‌تر دیده شوند، باید سشوار‌ها را برای خرید انتخاب نمایید.

البته دقت داشته باشید که کیفیت و برند سازنده این محصولات نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. نمونه‌های تقلبی و بی‌کیفیت این دستگاه‌ها هیچ گونه تاثیر مثبتی را روی زیبایی مو‌ها نداشته و تنها به مو‌ها آسیب وارد می‌کنند؛ این در حالیست که دستگاه‌های اصلی می‌توانند به‌خوبی شکل ظاهری مو‌ها را تغییر داده و همان‌طور که شما انتظار دارید، عمل کنند.

سخن پایانی

حال که با تفاوت برس حرارتی با سشوار چرخشی آشنا شده‌اید، آن را بیش‌تر می‌شناسید. در زمان انتخاب و خرید نیز می‌توانید انتخاب هوشمندانه‌تری داشته باشید. شما با توجه به عملکرد هر یک از آن‌ها و نوع نیاز و کاربری که برای آن‌ها در نظر گرفته‌اید، می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و خریداری نمایید. البته در زمان خرید حتماً به برند سازنده، میزان اصالت و کیفیت کالا توجه داشته باشید و قابلیت‌های مختلف دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *