چگونه ماشین اصلاح را تیز کنیم؟

تیز کردن تیغ ماشین اصلاح یکی از دغدغه افرادی است که از این ماشین‌ها استفاده می‌کنند. امروزه ماشین اصلاح صورت و بدن در هر خانه‌ای پیدا می‌شود. این تجهیزات پرکاربرد در آرایشگاه‌ها نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. پس از گذشت مدتی نیاز به تعمیرات و مراقبت‌های لازم از جمله تیز کردن تیغه‌ها دارند. در ادامه این مقاله تصمیم گرفتیم به بررسی سوال چگونه تیغ ماشین اصلاح را تیز کنیم؟ بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر تا پایان این مطلب همراه ما باشید.
ماشین‌های اصلاح امروزه بیشتر برقی بوده که در منزل، آرایشگاه‌ها کاربردهای بسیاری دارند. ماشین‌های جدید که وارد بازار شده‌اند، دارای ویژگی‌هایی همچون تیز شدن خودکار هستند؛ اما با این وجود امکان دارد با گذشت زمان این تیغه‌ها کند شده و کارایی روز اول را نداشته باشد. خشن بودن یا همان گاز گرفتن ماشین اصلاح‌ تیکه تیکه یا ناهمسطح همچنین کند بودن سرعت اصلاح از نشانه‌های کند شدن تیغه‌ها محسوب می‌شود. قبل از اینکه به تیز کردن تیغه ماشین بپردازید، تمیز کردن و روغن کاری آن را از یاد نبرید. در صورتی که از تجهیزات و وسایل مدرن و باکیفیت برای اینکار استفاده کنید، به درستی انجام می‌شود، و می‌توانید از شر کندی تیغه‌ها راحت شوید.

چگونه تیغه ماشین اصلاح را تیز کنیم؟

تیز کردن تیغه‌های ماشین اصلاح از اهمیت بالایی برخوردار است. این کار باید با دقت بالایی انجام شود. مراحل تیز کردن انواع ماشین اصلاح به شرح ذیل است:

باز کردن پیچ‌های تیغه

اگر ماشین را برعکس کنید، در زیر تیغه‌ها معمولاً دو عدد پیچ قرار دارد؛ البته با توجه به نوع ماشین امکان دارد که پیچی وجود نداشته باشد. توسط پیچ گوشتی این پیچ‌ها را باز کرده و سپس تیغه را از جای خود درآورید. امکان دارد به هر دلیلی تیغه در جای خود محکم و ثابت باشد که توسط وسیله‌ای به آرامی با کمی فشار می‌توانید آن را خارج کنید. وقتی تیغه‌ها و پیچ‌ها را در می‌آورید، دقت کنید که به چه صورت در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند، تا در زمان بستن با مشکل روبرو نشوید.

تمیز کردن تیغه‌ها

توسط یک مسواک یا تجهیزات مشابه دیگر موهای ریز و دیگر آلودگی‌ها را از روی تیغه‌ها تمیز نمایید. سعی کنید این کار را در چند مرحله و در جهات مختلف تکرار کنید.

از بین بردن زنگ زدگی‌ها

اگر تیغه دچار زنگ زدگی شده باشد، باید آن را شستشو دهید. برای این کار آب داغ و مایع ظرفشویی را مخلوط کنید. تیغ را درون این مخلوط قرار دهید و پس از ۱۰ دقیقه اقدام به شست و شوی آن نمایید. سپس توسط یک دستمال یا پنبه آلودگی‌های دیگر را از بین ببرید. برای شستشوی بهتر می‌توانید از الکل‌های قوی ۹۰ درصد استفاده کنید. توسط یک حوله تیغه‌ها را به خوبی خشک کنید، سعی کنید با کمی فشار این کار را انجام دهید که تمامی رطوبت و آلودگی‌ها به خوبی تمیز شود. در صورتی که تیغه به شدت خراب هستند، باید به فکر تیغه جدید و جایگزین باشید.

اقدام برای تیز کردن تیغه

برای تیز کردن تیغه ماشین اصلاح نیاز به سنگ چاقو یا سنگ‌هایی که برای تیز کردن انواع تیغه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، دارید. برای ایمنی بیشتر در زیر تیغه از یک آهنربا استفاده کنید، به این صورت امکان بریدگی دست شما بسیار کم می‌شود.

کشیدن تیغه بر روی سنگ

سنگ‌هایی که برای تیز کردن تیغه مورد استفاده قرار می‌گیرند، در انواع مختلفی در بازار موجود است. تیغه را در زاویه ۳۰ الی ۴۰ درجه روی سنگ قرار دهید و سپس به سمت چپ و راست حرکت دهید. بعد از ۱۰ بار چپ و راست حرکت دادن تیغه جای تیغه را روی سنگ تعویض کنید و این کار را تکرار کنید. در اینجا می‌توانید توسط یک پارچه تمیز تیغه را گرفته و این کار را انجام دهید. این عمل را تا زمانی ادامه دهید که تیغه تیز شود. توجه داشته باشید که سطح تیغه باید به صورت یک دست و صاف باشد.

قرار دادن تیغه و قطعات در ماشین اصلاح

پس از تیز کردن تیغه‌های ماشین اصلاح تیغه و پیچ‌ها را همانطور که باز کردید، دوباره در سر جای خود قرار داده و پیچ‌ها را ببندید. این کار را به درستی انجام دهید، تا در روشن کردن ماشین اصلاح مشکلی پیش نیاد.

روغن کاری تیغه‌های ماشین اصلاح

بعد از این‌که تمامی قطعات را در جای خود قرار دادید، باید توسط روغن مخصوص تیغه‌ها را روغن کاری کنید. در اینجا از دو قطره روغن بیشتر استفاده نکنید؛ چرا که تیغه‌ها بیش از حد روغنی می شود و امکان دارد کارایی اول را نداشته باشد. بعد از روغن کاری ماشین اصلاح را روشن کرده و اجازه دهید که به مدت یک دقیقه روشن بماند. به این صورت از روغن کاری دستگاه و درستی کار قطعات دستگاه مطمئن می‌شوید.

چگونه تیغ ریش تراش فیلیپس را تیز کنیم؟

تیز کردن ریش تراش فیلیپس

بیشتر بدانید: تعویض باتری ریش تراش فیلیپس

برای اینکه تیغ ریش تراش فیلیپس را تیز کنید، حتماً از سنگ تیز کنی با کیفیت استفاده کنید. تیغه‌های ماشین ریش تراش فیلیپس نسبت به دیگر ماشین‌ها تا حدودی باریک و ظریف‌تر هستند؛ به همین دلیل تیز کردن این تیغ‌ها بسیار حساس و مهم است. ابتدا توسط پارچه و برس‌های سیمی تیغ‌ها را تمیز کرده و در صورتی که روی آن زنگ زدگی وجود داشته باشد، باید آن را از بین ببرید. برای این کار از صابون نرم کننده می‌توانید استفاده کنید که قسمت پوشش یافته به صورت روان باید بر روی تیغ مالیده شود. با استفاده از محلول الکل و آب به خوبی می‌توانید ریش تراش را تمیز کنید.

پس از آن توسط تجهیزات مختلفی می‌توانید برای تیز کردن تیغ ریش تراش فیلیپس استفاده کنید. یکی از روش‌ها استفاده از شارپنر است. شارپنر به صورت دقیق تیغ ریش تراش را تیز کرده و در طولانی مدت می‌توانید از آن استفاده کنید. روش دیگر برای تیز کردن تیغه ریش تراش استفاده از چرخ تیغ است. استفاده از تیغ باعث می‌شود تا نسبت به قبل سریع‌تر تیغ ریش تراش تیز شود. این روش بسیار مفید بوده و همچنین هزینه و تغییر تیغ را نیز بسیار کم می‌کند. امیدواریم پاسخ درستی به سوال چگونه تیغ ریش تراش فیلیپس را تمیز کنیم و به طور کلی چگونه تیغه ماشین ریش تراش را تیز کنیم داده باشیم.

چگونه تیغ ریش تراش موزر را تیز کنیم؟

تیز کردن ریش تراش موزر

بیشتر بدانید: چرا ریش تراش گاز میگیره؟

ماشین ریش تراش موزر یکی از محبوب‌ترین و با کیفیت‌ ترین ریش تراش‌های موجود در بازار ایران است. برای تیز کردن تیغ ریش تراش موزر توجه داشته باشید که روش مناسبی را انتخاب کنید. در صورتی که ریش تراش شما زنگدار یا خروشان است؛ سعی کنید ابتدا این مشکل را برطرف کنید. توسط یک برس نرم و خشک تیغه را تمیز کرده و با استفاده از نوار پاک کننده تیغه‌ها را پاک کنید. برای این ماشین‌های اصلاح از تیغ سنگ زنی برای تیز کردن استفاده نکنید. حتما از تیز کن‌های مخصوص استفاده کنید که دارای فویل یا شبکه کوچکی بوده و باعث می‌شوند تا در زمان روشن بودن ریش تراش تیغه‌های آن زودتر تیز شوند.

در این مطلب تیز کردن تیغ ماشین اصلاح را بررسی کردیم. اگر شما نیز از ماشین اصلاح استفاده می‌کنید، باید هر چند وقت چند تیز کردن تیغه‌های آن اقدام کنید. انتخاب روش مناسب برای تیز کردن تیغه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. سنگ زنی، تیزکن خودکار و … روش‌هایی هستند که می‌توانید در این امور از آن استفاده کنید. همچنین اگر قصد خرید ریش تراش یا ماشین اصلاح را دارید، می توانید با مراجعه به بخش فروشگاه، بهترین انواع ماشین اصلاح را مشاهده، مقایسه و به صورت اورجینال از فروشگاه ویستا پرستیژ خریداری نمایید. امیدواریم در این مقاله پاسخ درستی به سوال چگونه تیغ ماشین ریش تراش را تیز کنیم داده باشیم.

9 دیدگاه در “چگونه ماشین اصلاح را تیز کنیم؟

 1. سعید سلطانی زاده گفت:

  باسلام و خسته نباشید، ماشین صورت تراشی که من استفاده می کنم نمونه اون در تصویر بالا آورده لطف بفرمائید راهنمایی کنید از چه نوع الکل. مواد شوینده استفاده کنم از لطف شما کمال تشکر وقدردانی را دارم

  1. vistasg گفت:

   با سلام وقتتون بخیر، برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن ریش تراش بهتره از الکل 70 درصد یا 90 درصد استفاده بشه، البته در صورتی که الکل ندارید میتونید از سرکه یا آب اکسیژنه استفاده کنید.

 2. امین رستگارفرد گفت:

  روز بخیر، مقالتون درمورد چگونه ماشین ریش تراش را تیز کنیم واقعا مفید بود با تشکر

 3. امیرحسین گفت:

  تیز کردن تیغ ماشین اصلاح رو خیلی عالی و مختصر توضیح دادید ممنون از مقاله خوبتون

 4. علی مرادی گفت:

  بالاخره بعد از این همه جستجو ی مقاله چطور تیغ ریش تراش را تیز کنیم رو خوب و عالی توضیح داده بود

 5. پارسا همتی گفت:

  سلام مطالبی که درمورد چگونه تیغه ماشین اصلاح را تیز کنیم منتشر کردید خیلی کامل بود و واقعا به کارم اومد کلی ممنونم

 6. امیر جوادی گفت:

  فکر نمیکردم انقدر جواب دادن به یک سوال چگونه تیغ اصلاح صورت را تیز کنیم انقدر سخت باشه که جایی کامل راهنمایی نکرده باشه وقعا مقاله عالی بود مرسی کلی

 7. بهزاد گفت:

  امیدوارم از سئوال من نخندید ، میشه در مورد شارپنر و چرخ تیغ توضیح بدین چون من اصلا نمیدونم اینهائی که گفتید چی هستن و در ضمن مشگل تیز کردن تیغ ماشین اصلاح صورت را هم دارم . ممنون میشم اگه راهنمایی کنید…

  1. vistasg گفت:

   با سلام وقتتون بخیر درمورد نحوه تیز کردن ریش تراش در مقاله توضیح داده شده، اگر بعد از مطالعه پاسخ خود را نگرفتید بنده در خدمتم. همچنین درمورد شارپنر باید بگم که شارپنرها نوعی وسیله برای تیز کردن تیغه های ریش تراش ها می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *