اتو مو ابزاری برقی است که برای صاف کردن، فر کردن و حالت دادن به مو استفاده می ‌شود. این دستگاه از دو صفحه فلزی داغ تشکیل شده است که با عبور مو از بین آنها، موها را صاف کرده یا حالت می ‌دهد. در زمان خرید، تشخیص اصل و  فیک بودن اتو مو رمینگتون اهمیت زیادی دارد در واقع در هنگام خرید باید نیازها و نوع موهای خود را در نظر بگیرید و محصولی با صفحات سرامیکی یا تورمالین و با تنظیمات دمای متغیر را انتخاب کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که دستگاه انتخاب شده توسط شما، با گارانتی معتبر باشد و آن را از فروشگاه‌ های معتبر و شناخته ‌شده خریداری کنید.

تشخیص اتو مو رمینگتون اصل و فیک

تشخیص اورجینال و تقلبی بودن اتو مو رمینگتون می ‌تواند چالش‌ برانگیز باشد، چرا که بسیاری از نمونه ‌های تقلبی هم خیلی دقیق و شبیه به نمونه های اصلی ساخته می ‌شوند. با این حال، با بررسی دقیق جزئیات، می‌ توانید تفاوت ‌های ظریف بین دستگاه اصل و تقلبی را تشخیص دهید. نکاتی برای تشخیص اصل و  فیک بودن رمینگتون را در ادامه ذکر کرده ایم. با توجه به این نکات، می‌توانید اتو موی رمینگتون اصل را از تقلبی تشخیص دهید و از خرید نوع تقلبی که ممکن است به موهای شما آسیب برساند، خودداری کنید.

ویژگی های ظاهری

اولین تفاوت اتو مو رمینگتون تقلبی با اصل در کیفیت ساخت آنها است. کیفیت ساخت اتو موی اصل این برند بالا است و این نوع دستگاه از مواد باکیفیت ساخته شده و ظاهری صاف و تمیز دارد. نوع تقلبی ممکن است دارای لبه ‌های ناهموار، خطوط نامنظم و پلاستیک ارزان ‌قیمت باشد. رنگ اتو موی اصل این برند هم باید یکدست و بدون لکه باشد در حالیکه نوع تقلبی آن ممکن است دارای رنگ ناهموار یا لکه ‌های رنگی باشد. لوگوی رمینگتون هم باید به طور واضح و دقیق روی اتو چاپ شده باشد. لوگوی دستگاه تقلبی ممکن است کج، محو یا ناقص باشد.

صفحات

تفاوت اتو مو رمینگتون تقلبی با اصل در صفحات آنها هم مشخص است. نوع اصل اتوموی این برند معمولاً دارای صفحات از جنس سرامیکی یا تورمالین است که به طور یکنواخت گرم می ‌شوند. اتو موی تقلبی ممکن است دارای صفحات فلزی باشد که به طور ناهموار گرم می ‌شوند و به مو آسیب می‌ رسانند. همچنین صفحات اتومو رمینگتون، البته اصل آن باید دارای روکش صاف و لغزنده باشند تا مو به راحتی از بین آنها عبور کند. با این وجود صفحات نوع تقلبی ممکن است دارای روکش زبر یا چسبنده باشند که به مو می ‌چسبد و آن را می ‌کند.

سیم و دوشاخه

تفاوت اتو مو رمینگتون تقلبی با اصل در سیم و دوشاخه آنها هم مشخص است. سیم نوع اصل دستگاه رمینگتون باید ضخیم و انعطاف‌ پذیر باشد و دارای روکش باکیفیت باشد ولی سیم نوع تقلبی ممکن است نازک، سفت و دارای روکش بی‌کیفیت باشد. دوشاخه اتو موی اصل رمینگتون نیز باید به طور کامل در پریز برق قرار بگیرد و لق نزند ولی دوشاخه اتوی تقلبی ممکن است لق باشد یا به طور کامل در پریز برق قرار نگیرد.

عملکرد

مهم ترین تفاوت اتو مو رمینگتون تقلبی با اصل از لحاظ عملکرد آنها است و در واقع همین تفاوت است که باعث می شود همه افراد به سمت نمونه های اورجینال این دستگاه بروند. اتو اصل رمینگتون باید به سرعت گرم شود و گرمای خود را به طور یکنواخت حفظ کند. این در حالی است که نوع تقلبی ممکن است به آرامی گرم شود یا گرمای خود را به طور یکنواخت حفظ نکند. در صاف کردن هم این دو اتو مو با هم فرق دارند. اتو موی اصل رمینگتون باید موها را به طور صاف و بدون وز شدن صاف کند ولی دستگاه تقلبی ممکن است موها را به طور کامل صاف نکند یا باعث وز شدن موها شود.

اتومو رمینگتون

قیمت

دیگر تفاوت اتو مو رمینگتون اورجینال و تقلبی در قیمت آنها است. قیمت اتو موی اصل رمینگتون معمولاً از اتو موی تقلبی بیشتر است. اگر قیمتی که برای این وسیله ارائه می ‌شود به نظر خیلی خوب می‌ آید، احتمالاً تقلبی است. البته این به آن معنا نیست که همیشه اتو موهای رمینگتون تقلبی ارزان هستند. بسیاری از فروشندگان حریص و متقلب، همین دستگاه های رمینگتون تقلبی را با قیمتی برابر و یا حتی بیشتر از نمونه های اصلی می فروشند و به همین واسطه مشتریان خود را گول می زنند.

نکات اضافی برای تشخیص اصل و  فیک بودن

اتو موی اصل رمینگتون دارای یک شماره سریال منحصر به فرد است که می ‌توانید آن را در وب سایت رمینگتون بررسی کنید. طبیعتا مدل تقلبی این دستگاه، این شماره سریال معتبر را ندارد. همچنین نوع اصل رمینگتون باید دارای دفترچه راهنمای فارسی باشد و بسته ‌بندی آن نیز باید باکیفیت و دارای اطلاعات کامل باشد. بنابراین این سه مورد را هم می توانیم به عنوان تفاوت دستگاه رمینگتون تقلبی با اصل تلقی کنیم.

چرا اتو مو رمینگتون داغ نمیشه؟

داغ نشدن اتو موی رمینگتون می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در اینجا به چند مورد از این دلایل اشاره می ‌کنیم:

  • مشکلات مربوط به سیم و کابل: اگر سیم اتو قطع شده باشد، برق به آن نمی‌رسد و داغ نمی‌شود. همچنین اگر سیم این وسیله آسیب دیده باشد، ممکن است دستگاه به طور کامل یا گاه به گاه داغ نشود. البته اگر دوشاخه مشکل داشته باشد نیز ممکن است اتو به طور کامل یا گاه به گاه داغ نشود.
  • مشکلات مربوط به قطعات داخلی: المنت اتو مو مسئول گرم شدن صفحات آن است. اگر المنت سوخته باشد، اتو داغ نمی‌ شود. ترموستات این وسیله هم مسئول کنترل دمای آن است. اگر این قطعه خراب شده باشد، اتو مو ممکن است داغ نشود یا بیش از حد داغ شود. فیوز نیز برای محافظت از وسیله در برابر نوسانات برق است که در صورتیکه سوخته باشد، دستگاه داغ نمی ‌شود.
  • استفاده نادرست: اگر از اتو مو در ولتاژ نامناسب استفاده کنید، داغ نمی‌شود. همچنین اگر از آن برای مدت طولانی و بدون وقفه نیز استفاده کنید، ممکن است به دلیل گرم شدن بیش از حد خاموش شود.

برطرف کردن مشکل گرم نشدن اتو مو

قبل از انجام هر کاری بر روی دستگاه، حتماً دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید. همچنین اگر وسیله شما گارانتی دارد برای تعمیر آن به نمایندگی مجاز رمینگتون مراجعه کنید. در صورتی که گارانتی شما تمام شده است، باید خود شما نگاهی به این دستگاه بیندازید و اگر مشکل حل نشد، آن را به تعمیرگاه ببرید. برای این کار باید ابتدا به این موضوع توجه کنید که از اتو مو در ولتاژ مناسب استفاده کنید و از استفاده از آن برای مدت طولانی بدون وقفه بپرهیزید. سپس سیم و کابل آن را به دقت بررسی کرده و اگر سیم قطع شده یا آسیب دیده است، باید آن را تعویض کنید. پس از آن دوشاخه را بررسی نمایید و اگر مشکل دارد، آن را تعویض کنید.

صفحات اتو مو را نیز بررسی کنید. اگر آنها کثیف یا آسیب دیده باشند، این دستگاه ممکن است به طور صحیح کار نکند. صفحات را با یک پارچه تمیز و مرطوب تمیز کنید. سپس فیوز آن را بررسی کنید و اگر سوخته است، آن را تعویض کنید. در صورتی که با این کارها مشکل برطرف نشد و اتوی شما به دلیل مشکل در قطعات داخلی داغ نمی‌ شود، باید آن را نزد یک تعمیرکار مجرب ببرید تا المنت و ترموستات آن را بررسی نماید.

ایا اتو مو رمینگتون خوبه بخرم؟

قبل از پاسخ به این سوال، چند نمونه از اتو موهای محبوب رمینگتون را توضیح می دهیم. مدل S9600، دارای صفحات سرامیکی پیشرفته، تنظیمات دمای متغیر از 150 تا 235 درجه سانتی‌گراد، حالت توربو با دمای 240 درجه سانتی‌گراد، سیم 3 متری با قابلیت چرخش 360 درجه و کیف مقاوم در برابر حرارت است.  مدل Pro 1000 نیز دارای صفحات سرامیکی با روکش کراتین، تنظیمات دمای متغیر از 160 تا 230 درجه سانتی‌گراد، گرم شدن سریع در 15 ثانیه و قفل ایمنی است. همچنین مدل Wet2Straight برای استفاده روی موهای خیس و خشک مناسب است و دارای صفحات سرامیکی با روکش تورمالین، تنظیمات دمای متغیر از 150 تا 235 درجه سانتی‌گراد، و سیستم بخار می باشد.

اتومو رمینگتون

شما باید قبل از خرید اتو موی رمینگتون، حتماً نظرات کاربران را در مورد مدل‌های مختلف مطالعه کنید تا بتوانید بهترین دستگاه را برای خود انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از یک آرایشگر یا متخصص مو برای انتخاب اتو موی مناسب راهنمایی بگیرید. در کل، اگر به دنبال یک دستگاه باکیفیت و با قابلیت‌ های مختلف هستید، رمینگتون می‌ تواند یک انتخاب خوب برای شما باشد. با این حال، قبل از خرید، حتماً نیازها و نوع موهای خود را در نظر بگیرید و مدل‌ های مختلف دستگاه را با هم مقایسه کنید. همچنین باید بارکد روی جعبه اتو موی رمینگتون را هم اسکن کنید تا از اصالت آن مطمئن شوید. فراموش نکنید که بارکد دستگاه های اورجینال، قابل اسکن است. در صورت عدم اطمینان از اصالت محصول، از خرید آن خودداری کنید.

اینکه اتو موی رمینگتون برای شما مناسب است یا نه، به عوامل مختلفی مانند نوع موهای شما، نیازها و بودجه‌ شما بستگی دارد. در اینجا چند سوال وجود دارد که می‌توانید از خود بپرسید تا به شما در انتخاب اتو موی مناسب کمک کند. اولا چه نوع مویی دارید؟ (موهای صاف، مجعد، وز، نازک، ضخیم و …)، ثانیا چه نیازی به اتو مو دارید؟ (صاف کردن مو، فر کردن مو، حالت دادن به مو و …)، ثالثا چقدر می‌خواهید برای اتو مو هزینه کنید؟

نتیجه گیری

تشخیص اصل و فیک بودن اتو مو رمینگتون باعث می شود بتوانید محصول باکیفیتی برای خود خریداری کنید. اتو مو دارای چند نوع است؛ نوع صاف کننده، برای صاف کردن مو استفاده می‌ شود و صفحات آن معمولاً پهن ‌تر از اتو موهای حالت دهنده است. با این وجود اتو موی حالت دهنده، برای فر کردن و حالت دادن به مو استفاده می ‌شود و صفحات آن معمولاً باریک ‌تر از نوع صاف کننده هستند و ممکن است دارای لبه‌ های موج دار یا دندانه دار باشند. اتو موی رمینگتون هم این انواع را دارد. هنگام خرید این محصول، باید به مدل آن توجه کنید و محصولی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازها و بودجه شما مطابقت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *