ماشین‌های وال از محبوب ‌ترین و قابل اعتمادترین ماشین‌های اصلاح در بازار هستند. آنها هم توسط آرایشگران حرفه‌ای و هم مصرف‌ کنندگان خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. ماشین‌های اصلاح وال در طیف گسترده‌ای از مدل‌ها عرضه می‌شوند تا برای افرادی که نیازهای متفاوت و بودجه‌های مختلفی دارند، مناسب باشند. با یادگیری روش های تشخیص وال اصل از تقلبی می توانید صاحب یک ریش تراش اورجینال شوید.

تشخیص ریش تراش وال تقلبی از اصل

به منظور تشخیص وال اصل از تقلبی از چندین راه زیر می توانید استفاده کنید.

تفاوت در کارتن ریش تراش وال

کارتن ریش تراش وال می تواند یکی از راه های تشخیص وال اصل از فیک باشد. با بررسی دقیق کارتن ریش تراش وال می توانید تا حد زیادی از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید. تفاوت های کلیدی در کارتن ریش تراش وال تقلبی و اصل عبارتند از:

 1. کیفیت چاپ:

کارتن ریش تراش های فیک دارای نقص در چاپ هستند و با چاپ نامناسب و کیفیت پایین ارائه می شوند. به دنبال رنگ های نامناسب، خطوط ناهموار، یا تصاویر تار در کارتن باشید و از روی آن متوجه شوید، که ماشین ریش تراش، تقلبی است. با این وجود کارتن ریش تراش های اصل با چاپ واضح، رنگ های دقیق و تصاویر با کیفیت بالا ارائه می شوند.

 1. اطلاعات:

کارتن دستگاه تقلبی اطلاعات ناقص یا نادرستی داشته باشند. به دنبال اطلاعات مربوط به مدل ریش تراش، کشور سازنده و گارانتی در کارتن باشید. کارتن ریش تراش های اصل، اطلاعات کامل و دقیقی در مورد ریش تراش ارائه می دهند.

 1. ظاهر:

کارتن ریش تراش های تقلبی ممکن است ناهمواری، خطوط ناهموار، یا برش های نامناسب داشته باشند. کارتن ریش تراش های اصل صاف، تمیز، و با برش های دقیق هستند.

 1. لوگو:

لوگوی ریش تراش های تقلبی احتمال دارد کج، ناقص، یا به طور کلی نامناسب باشد ولی لوگوی ریش تراش های اصل، واضح، دقیق بوده و به طور صحیح درج شده است.

 1. بارکد:

برخی از ریش تراش های اصل دارای بارکد هستند، که می توانید با اسکن آن، اصالت ریش تراش را بررسی کنید. با این وجود ریش تراش های تقلبی بارکد ندارند.

 1. لایه پلاستیکی:

کارتن ریش تراش های اصل اغلب دارای یک لایه پلاستیکی محافظ هستند.

 

 

تفاوت در بسته بندی ریش تراش

یکی از راه های تشخیص وال اصل از تقلبی، بررسی بسته بندی آن است. با بررسی دقیق بسته بندی دستگاه وال می توانید تا حد زیادی از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید. در ادامه به برخی از تفاوت های کلیدی در بسته بندی ریش تراش های وال تقلبی و اصل اشاره می کنیم. جعبه ریش تراش های تقلبی کیفیت پایین تری نسبت به ریش تراش های اصل دارد. ممکن است جعبه نازک تر باشد، به راحتی پاره شود، یا رنگ آن نامناسب باشد.

ریش تراش های تقلبی ممکن است بروشور نداشته باشند یا بروشور آنها ناقص و یا به زبان نامناسب باشد. بروشور ریش تراش های اصل اغلب شامل اطلاعات کاملی در مورد محصول، مانند نحوه استفاده، ضمانت نامه و اطلاعات تماس با شرکت وال است. اطلاعات درج شده بر روی جعبه ریش تراش های تقلبی ممکن است نادرست، گمراه کننده یا ناقص باشد. با این وجود بر روی جعبه ریش تراش های اصل، اطلاعات کاملی در مورد محصول، مانند مدل، کشور سازنده، و شماره سریال درج شده است.

بنابراین در زمان خرید این محصول و بعد از باز کردن کارتون، باید جعبه آن را به دقت بررسی کنید و به دنبال نقص در چاپ، تصاویر تار و یا اطلاعات نادرست باشید و مطمئن شوید که ریش تراش دارای بروشور کامل و به زبان مناسب است. اطلاعات درج شده روی جعبه را با اطلاعات وب سایت وال یا فروشگاه های معتبر مقایسه کنید. به عنوان مثال جعبه ریش تراش های تقلبی وال مجیک کلیپ ممکن است به جای رنگ آبی، رنگ مشکی داشته باشد یا ممکن است لوگوی وال روی جعبه ریش تراش های تقلبی کج یا ناقص باشد.

تفاوت در شانه های ماشین ریش تراش

تشخیص وال اصل از تقلبی از روی شانه ها هم امکان پذیر است. یکی از تفاوت های کلیدی بین وال تقلبی و اصل، شانه های آنها است. شانه های ریش تراش اصل وال از مواد با کیفیت بالا ساخته شده و به طور دقیق و ظریف طراحی شده اند. در مقابل، شانه های ریش تراش های تقلبی اکثرا از مواد ارزان قیمت و با کیفیت پایین ساخته می شوند و ممکن است نقص های متعددی داشته باشند. هنگام خرید ریش تراش وال، به دقت شانه های آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که اصل هستند. برخی از تفاوت های شانه های وال تقلبی و اصل عبارتند از:

 • کیفیت ساخت: شانه های ریش تراش اصل وال از پلاستیک یا فلز با کیفیت بالا ساخته شده اند، در حالی که شانه های ریش تراش های تقلبی ممکن است از پلاستیک نازک و شکننده ساخته شده باشند.
 • دقت: شانه های ریش تراش اصل وال به طور دقیق و ظریف طراحی شده اند، در حالی که شانه های ریش تراش های تقلبی ممکن است ناهموار باشند و لبه های تیز داشته باشند.
 • رنگ: شانه های ریش تراش اصل وال معمولاً رنگ متناسب و یکنواختی دارند، در حالی که شانه های ریش تراش های تقلبی ممکن است رنگ نامناسب یا نامتجانسی داشته باشند.
 • قابلیت تنظیم: شانه های ریش تراش اصل اکثرا قابل تنظیم هستند، در حالی که شانه های ریش تراش های تقلبی ممکن است قابل تنظیم نباشند.
 • علامت گذاری: شانه های محصول اصل اغلب دارای علامت گذاری و لوگوی وال هستند، در حالی که شانه های ریش تراش های تقلبی ممکن است علامت گذاری نداشته باشند یا علامت گذاری آنها ناقص یا نامناسب باشد.

تفاوت در دفترچه

یکی از راه‌های تشخیص وال اصل از تقلبی، بررسی دفترچه راهنمای آن است. دفترچه ریش تراش های اصل اکثرا از کیفیت بالایی برخوردار است و شامل اطلاعات کامل و دقیقی در مورد ریش تراش، مانند نحوه استفاده، نگهداری، و عیب یابی آن می باشد. در مقابل، دفترچه ریش تراش های تقلبی کیفیت پایینی دارند و شامل اطلاعات ناقص یا نادرستی هستند. دفترچه ریش تراش های اصل معمولاً از کاغذ ضخیم و با کیفیت بالا و دفترچه ریش تراش های تقلبی از کاغذ نازک و بی کیفیت ساخته می شوند.

چاپ دفترچه ریش تراش های اصل هم واضح و دقیق است ولی چاپ دفترچه ریش تراش های تقلبی ممکن است تار، ناقص، یا نامرتب باشد. دفترچه ریش تراش های اصل شامل اطلاعات کامل و دقیقی در مورد ریش تراش، مانند نحوه استفاده، نگهداری، و عیب یابی آن هستند ولی دفترچه ریش تراش های تقلبی ممکن است شامل اطلاعات ناقص یا نادرستی باشند. دفترچه ریش تراش های اصل اغلب به زبان های مختلف، از جمله فارسی، ترجمه شده اند ولی دفترچه ریش تراش های تقلبی ممکن است فقط به زبان انگلیسی یا زبان دیگری باشند که به طور گسترده استفاده نمی شود. دفترچه ریش تراش های اصل اغلب شامل تصاویر واضح و با کیفیتی از ریش تراش و اجزای آن هستند ولی دفترچه ریش تراش های تقلبی ممکن است شامل تصاویر تار، ناقص، یا نامرتب باشند.

تفاوت در کیفیت پیچ ها

یکی از راه های تشخیص وال اصل از تقلبی، بررسی مدل و کیفیت پیچ های آن ها است. با بررسی دقیق پیچ های ریش تراش و مقایسه آنها با موارد ذکر شده در بالا، می توانید تا حد زیادی از اصل بودن ریش تراش خود مطمئن شوید. پیچ های ریش تراش های اصل وال از جنس استیل ضد زنگ با کیفیت بالا هستند و به طور دقیق و صاف تراشیده شده اند و صیقلی هستند. در حالی که پیچ های ریش تراش های تقلبی از جنس فلز ارزان قیمت و با کیفیت پایین هستند و ممکن است ناهموار، زنگ زده، یا دارای لبه های تیز باشند.

رنگ پیچ های ماشین اصلی، نقره ای یا طلایی روشن است ولی رنگ پیچ های ماشین تقلبی ممکن است کدر یا نامتجانس باشد. همچنین در ماشین های ریش تراش اصلی، ممکن است علامت گذاری یا حکاکی روی پیچ ها وجود داشته باشد ولی در ماشین های تقلبی امکان دارد علامت گذاری یا حکاکی روی پیچ ها وجود نداشته باشد یا این علامت گذاری ها نامناسب باشد.

از سوی دیگر ماشین اصلاح های تقلبی ممکن است تعداد پیچ های کم تری نسبت به ریش تراش های اصل داشته باشند. محل قرارگیری پیچ ها نیز در ریش تراش های تقلبی ممکن است نامناسب باشد و حتی اندازه پیچ ها در ریش تراش های تقلبی نیز ممکن است با ریش تراش های اصل مطابقت نداشته باشد.

تفاوت در کیفیت پلاستیک

یکی از راه های تشخیص وال اصل از فیک، بررسی کیفیت پلاستیک استفاده شده در آن ها است. ریش تراش های اصل وال از پلاستیک با کیفیت بالا و بادوام تشکیل می گردند، در حالی که ریش تراش های تقلبی از پلاستیک ارزان قیمت و بی کیفیت ساخته می شوند. پلاستیک ریش تراش های تقلبی ممکن است ناهموار، دارای خطوط ناهموار، یا دارای حباب های هوا باشد ولی پلاستیک ریش تراش های اصل صاف، یکدست و بدون نقص است.

همچنین پلاستیک محصولات تقلبی ممکن است رنگ نامناسب یا نامتجانسی داشته باشد ولی رنگ پلاستیک ریش تراش های اصل یکدست و مطابق با رنگ های استاندارد وال است. از سوی دیگر پلاستیک ریش تراش های تقلبی ممکن است بوی نامطبوعی داشته باشد ولی پلاستیک ریش تراش های اصل بوی نامطبوعی ندارد. این نکته را هم اضافه کنیم که پلاستیک ریش تراش های تقلبی ممکن است زبر و خشن بوده و در برابر ضربه و خراش شکننده تر باشد ولی پلاستیک محصولات اصل صاف و صیقلی و بادوام تر و مقاوم تر است.

تفاوت در نوع پیچ ها

یکی از تفاوت های کلیدی بین ریش تراش وال اورجینال و فیک، نوع پیچ های استفاده شده در آنها است. بنابراین تشخیص ماشین اصلاح وال اصلی از روی آن ها امکان پذیر می باشد. ریش تراش های اصل وال از پیچ های چهار سو استفاده می کنند، در حالی که ریش تراش های تقلبی از پیچ های دو سو استفاده می کنند. پیچ های چهار سو از کیفیت و استحکام بالاتری نسبت به پیچ های دو سو برخوردارند. این امر به دلیل سطح تماس بیشتر بین پیچ و پیچ گوشتی است که باعث می شود پیچ ها در برابر لغزش و سایش مقاوم تر باشند. همچنین ایمنی آن ها نیز بیشتر است. در واقع پیچ های چهار سو در هنگام باز و بسته کردن، کمتر از پیچ های دو سو احتمال لغزش و آسیب رساندن به دست را دارند. از طرف دیگر پیچ های چهار سو به دلیل سطح تماس بیشتر، امکان سفت کردن دقیق تر و تنظیم بهتر را فراهم می کنند. پیچ های دو سو، ارزان تر از پیچ های چهار سو هستند و تولید آن ها هم آسان تر از پیچ های چهار سو می باشد.

تشخیص ریش تراش اصل از تقلبی

تفاوت در جنس بدنه

یکی از تفاوت های کلیدی ریش تراش وال اصل و تقلبی جنس بدنه آنها است و تشخیص ماشین اصلاح وال اصلی از این طریق امکان پذیر است. در ریش تراش های اصل، قسمت رویی ماشین که تیغه ها در آن قرار دارند از جنس استیل ضد زنگ با کیفیت بالا ساخته می شود. این استیل ضد زنگ مزایای زیادی دارد. اولا در برابر ضربه، خراش و خوردگی مقاوم است و طول عمر بالایی دارد. ثانیا سطحی صاف و غیر متخلخل دارد که از رشد باکتری ها و میکروب ها جلوگیری می کند و ثالثا می توان به راحتی آن را با آب و مواد شوینده شستشو داد.

در مقابل، در ریش تراش های تقلبی، قسمت رویی ماشین از جنس پلاستیک ساخته می شود. پلاستیک به دلیل ارزان بودن برای ریش تراش تقلبی انتخاب می شود. در واقع پلاستیک به طور قابل توجهی ارزان تر از استیل ضد زنگ است و به کلاهبرداران کمک می کند تا هزینه تولید تقلبی را کاهش دهند. از طرف دیگر پلاستیک سبک تر از استیل ضد زنگ است و وزن تقلبی را کاهش می دهد.

تفاوت وال سفارش اروپا و آمریکا

تفاوت اصلی وال سفارش اروپا و آمریکا در نوع برق و فرکانس آنها است. وال سفارش اروپا برای استفاده با برق 220 ولت و فرکانس 50 هرتز و وال سفارش آمریکا برای استفاده با برق 110 ولت و فرکانس 60 هرتز طراحی شده اند. تفاوت دیگر این دو نوع ماشین ریش تراش در نوع تیغه آن ها است. برخی از مدل های وال سفارش اروپا با تیغه های فلزی و برخی دیگر با تیغه های سرامیکی عرضه می شوند. در حالی که مدل های سفارش آمریکا فقط با تیغه های فلزی عرضه می شوند. رنگ بدنه هم در برخی از مدل های وال سفارش اروپا و آمریکا متفاوت است. از سوی دیگر قیمت وال سفارش اروپا ممکن است کمی بیشتر از وال سفارش آمریکا باشد.

ویژگی های کلی ریش تراش وال اصل

برخی از ویژگی های کلی ریش تراش های وال اصل که باعث می شوند تشخیص وال اصل از تقلبی راحت شود، عبارتند از:

 • کیفیت ساخت:

بدنه شیور اصل از جنس استیل ضد زنگ با کیفیت بالا یا آلومینیوم ساخته می شوند که در برابر ضربه، خراش و خوردگی مقاوم هستند. تیغه های آن ها هم از جنس استیل ضد زنگ با کیفیت بالا یا تیتانیوم ساخته می شوند که بسیار تیز و بادوام می باشند. موتور دستگاه اصل هم قدرتمند و با عمر طولانی است.

 • عملکرد:

دستگاه های وال اورجینال قدرت بالایی دارند و به راحتی موهای ضخیم را کوتاه می کنند.سرعت آن ها هم زیاد است و می توانید در مدت زمان کوتاهی صورت خود را اصلاح کنید. همچنین ریش تراش های وال اصل صدای کمی دارند و استفاده از آنها راحت است.

 • عمر طولانی:

دستگاه اصل به دلیل کیفیت ساخت بالا و عمر طولانی شناخته شده هستند. با مراقبت و نگهداری مناسب، آن ها می تواند برای سال ها عمر کند.

 • تنوع:

شیور اصل در مدل های مختلف با ویژگی های مختلف عرضه می شوند. می توانید ریش تراشی را انتخاب کنید که با نیازها و ترجیحات شما مطابقت داشته باشد.

 • قیمت:

ریش تراش های وال اصل به دلیل کیفیت ساخت بالا و عملکرد قوی دارای قیمت بالایی هستند. با این حال، با توجه به عمر طولانی و عملکرد قابل اعتماد، آن ها ارزش سرمایه گذاری را دارند.

 کیفیت ریش تراش تقلبی و اصل وال

کیفیت ریش تراش های تقلبی وال به طور قابل توجهی پایین تر از ریش تراش های اصل است. تفاوت های کیفیتی ریش تراش های تقلبی و اصل وال عبارتند از:

 • بدنه:

بدنه ریش تراش های تقلبی معمولاً از پلاستیک ارزان قیمت ساخته می شود که در برابر ضربه، خراش و خوردگی مقاوم نیست. این در حالی است که بدنه ریش تراش های اصل از استیل ضد زنگ با کیفیت بالا یا آلومینیوم ساخته می شود که در برابر ضربه، خراش و خوردگی مقاوم است. همین بدنه، یکی از راه های تشخیص ماشین اصلاح وال اصلی است.

 • تیغه ها

تیغه های ریش تراش های تقلبی از جنس استیل ضد زنگ با کیفیت پایین یا فولاد ساخته می شوند که به سرعت کند شده و ممکن است پوست شما را تحریک کنند. با این وجود تیغه های ریش تراش های اصل از جنس استیل ضد زنگ با کیفیت بالا یا تیتانیوم ساخته می شوند که بسیار تیز و بادوام هستند و پوست شما را تحریک نمی کنند. بررسی تیغه ها هم یک راه برای تشخیص ماشین اصلاح وال اصلی است.

 • موتور:

موتور ریش تراش های تقلبی ضعیف است و به سرعت داغ می شود ولی موتور ریش تراش های اصل قدرتمند و با عمر طولانی است.

نتیجه گیری

دانستن نحوه تشخیص ماشین اصلاح وال اصلی می تواند به شما کمک کند که وسیله خوب و باکیفیتی را خریداری کنید. ماشین اصلاح وال اصلی قیمت بالاتری از مدل تقلبی دارد ولی آنقدر باکیفیت تر و مقاوم تر است که در نهایت، خرید آن ها از خرید مدل های تقلبی، به صرفه تر هم خواهد بود. البته این قضیه قطعی نیست و در بعضی از موارد مشاهده می شود که فروشندگان سودجو، مدل های فیک این ماشین را با قیمتی معادل و یا حتی بیشتر از مدل های اصلی به فروش می رسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *