حالت دادن مو با سشوار چرخشی

حالت‌دادن مو معمولاً برای مهمانی‌ها و مجالس عروسی جزء دغدغه‌های بسیاری از بانوان می‌باشد. حالت‌دادن با سشوار چرخشی به‌ مو‌ها کار را برای‌ بانوان راحت کرده‌است. سشوار‌های چرخشی نوعی از سشوار‌ها هستند که کاربرد‌های زیادی داشته و در بین افرادی که از آن‌ها استفاده می‌کنند، به جایگاه خاصی دست یافته‌اند. روش استفاده از سشوارهای چرخشی نیز بسیار مهم است؛ زیرا درست کار کردن با این سشوار‌ها باعث می‌ شود تا حالت‌دادن به مو‌ها به راحتی انجام گیرد.

سشوار چرخشی خوبه؟ 

اگر جزء افرادی هستید که از سشوار زیاد استفاده می‌ کنید، حتماً وزن زیاد آن و زمان زیادی را که برای حالت‌دادن به مو‌های خود باید صرف کنید شما را حسابی خسته کرده‌اند. سشوار یکی از مهم‌ترین وسیله‌ها برای حالت‌دادن به مو می‌باشد. سشوار‌های چرخشی نسل جدید سشوار‌ها هستند که برای حالت‌دادن به مو از آن‌ها استفاده می‌شود. در واقع حالت‌دادن با سشوار چرخشی سبب می‌گردد تا شما کمتر خسته‌‌شده و بتوانید با دقت‌‌ بیشتری موی خود را حالت دهید. استفاده از این نوع سشوار و حالت‌دادن‌ مو گرمای‌‌ کمتری به مو‌های شما می‌ دهد و در نتیجه آسیب‌ کمتری به مو‌ها وارد خواهد شد. همچنین حالت‌دادن با آن باعث می‌شود تا وقت‌ کمتری صرف‌‌شده و در نتیجه از خستگی نیز کاسته‌شود.

نحوه کار با سشوار چرخشی 

نخستین کاری که در هنگام حالت دادن مو با سشوار چرخشی باید انجام دهید این است که پس از شست‌وشو مو‌های خود را به کمک حوله یا توسط سشوار خشک‌ کنید و بگذارید کمی نم‌دار باقی بمانند. برای این‌که مو‌های شما از آسیب در‌ امان بمانند، یک سرم ضد حرارت روی مو‌های خود استفاده‌ کنید و وارد مراحل بعدی شوید.

پس از روشن‌کردن سشوار چرخشی، مقداری منتظر بمانید تا سشوار گرم شود و تا زمانی که به دمای مورد نیاز برسد، می‌توانید مو‌های خود را دسته‌بندی کنید. حالت دهی را از پایین‌ترین قسمت آغاز نمایید. هر بار قسمتی از مو را گرفته و به دور برس بپیچانید و آن را به سمت پایین بکشید.

به کمک فشار ملایم و محکم روی دسته مویی که انتخاب کرده‌اید، برس را به سمت پایین بکشید. حواستان باشد در این مرحله فشار بیشتری روی مو اعمال کنید و آن را به سمت پایین بکشید تا نتیجه نهایی بسیار زیباتر خود را نشان دهد. این مرحله را تا زمانی ادامه دهید که همه قسمت‌های پایینی به شکل دلخواه شما در آیند.

پس از حالت‌دادن با سشوار چرخشی به قسمت پایین مو‌ها، قسمت بالایی مو‌ها را از گیره جدا کنید و یک استایل حرفه‌ای و درخشان به مو‌های خود بدهید.

مقدار کمی از مو را بردارید و آن را دوباره دور برس بپیچانید؛ اما این دفعه مو را از ریشه‌ به سمت بالا بکشید. با این کار می‌توانید حجم بیشتری به مو بدهید. این عمل را برای همه قسمت‌ های مو با فشاری یکنواخت و کمی محکم انجام دهید.

 

طرز استفاده از سشوار چند سر 

سشوار‌های چند سر به سشوار‌هایی گفته می‌شود که دارای چندین سری برای انجام عمل سشوار می‌باشند. در واقع سری‌ های مختلف سشوار خانگی به‌گونه‌ای طراحی می‌شوند که با در نظرگرفتن نوع و حجم مو، می‌توان از هر کدام از آن‌ها استفاده کرد. همچنین برای فر کردن بهتر مو‌ها، معمولاً در درون سشوار‌ها یک‌ سری به نام دیفیوژ قرار می‌هند. سری‌های سشوار به نام‌های دیفیوزر یا دیسپانسر نازل‌ شانه‌دار و متمرکز‌کننده هستند که دیسپانسر‌ها یک فر زیبا به مو بخشیده و آن را مجعد می‌کنند و برای مو‌های ضخیم و فردار بسیار مناسب می‌باشند. سر متمرکز‌کننده هوا نیز باریک است و جریان هوا را به‌طور متمرکز خارج می‌کند. این سری معمولاً برای خشک کردن چتری مو کاربرد فراوانی دارد. نازل سبب تمرکز گرما در یک نقطه خاص می‌گردد و مو‌ها را بهتر صاف خواهد کرد.

سشوار چرخشی برای مو‌های کوتاه 

برای این‌که بتوانید مو‌های کوتاه خود را به‌راحتی خشک کنید، در بین سشوار‌ها، سشوار چرخشی بسیار مناسب می‌باشد؛ زیرا مو‌های کوتاه به سختی در داخل برس قرار می‌گیرند و حالت‌دادن به آن‌ها بسیار سخت است. حالت‌دادن به مو‌های کوتاه با سشوار چرخشی نسبت به سشوار‌های دیگر آسان‌تر می‌باشد؛ زیرا نیازی به داشتن و درگیر کردن هر دو دست خود نخواهید داشت. می‌توانید مو‌های‌کوتاه خود را با یک دست در لابه‌لای برس سشوار سالنی یا چرخشی قرار داده و به‌راحتی آن را حالت دهید.

طرز استفاده از سشوار چرخشی رمینگتون

نخست مو‌های خود را کمی با سشوار رمینگتون خشک کنید.

برای این‌که بتوانید با استفاده از سشوار چرخشی رمینگتون به نتیجه مطلوبی دست یابید، ۸۰ درصد از مو‌های خود را با سشوار حرفه‌ای خشک نمایید.
سشوار چرخشی ریمینگتون دارای دو برس می‌باشد که با توجه به اندازه و میزان مو‌های خود می‌توانید یکی از برس‌ها را انتخاب کنید.

برس زیر ۴۰ میلی‌ متر می‌تواند به مو‌ها حجم دهد و آن را فر کند.

بروسی که زیر ۵۰ میلی‌ متر می‌باشد، قادر است حجم مو‌ها را بیشتر و آن‌ها را پر کند.

نخست برس را به دسته سشوار چرخشی رمینگتون وصل کنید و آن را محکم نمایید.

سپس مو‌های خود را دسته‌بندی کنید و سرعت و گرمای مناسب موی خود را انتخاب نمایید.

در صورتی که کلید را به سمت چپ بچرخانید برس در خلاف جهت عقربه ساعت و اگر آن را به سمت راست بچرخانید به سمت عقربه‌های ساعت شروع به چرخیدن می‌کند.

قسمت پایین مو‌ها را به دور برس بچرخانید.

کلید را به سمت چپ فشار بدهید تا مو‌ها به دور برس بپیچد و این پیچش تا ریشه برسد.

سپس کلید را به سمت مقابل فشار دهید تا مو‌ها باز شوند؛ برای تمامی دسته مو‌هایی که درست کرده‌اید به همین روش عمل کنید.
مو‌هایی را که در نزدیکی ریشه قرار دارند را نیز حجم دهید.

طرز استفاده از سشوار چرخشی بابلیس

سشوار چرخشی بابلیس به شما کمک می‌کند تا در زمانی کوتاه و بدون آن‌که به آرایشگاه بروید، مو‌های خود را صاف و زیبا نمایید. این سشوار به‌گونه‌ای است که دیگر احتیاجی به فشار‌های معمولی همراه با برس نخواهید داشت. به‌وسیله این ابزار کارآمد می‌توانید در مدت کوتاه و به تنهایی مو‌های صاف و ابریشمی داشته‌باشید.
جنس این سشوار از مواد سرامیکی است تا گرما را به‌صورت مساوی به مو‌های شما انتقال دهد. این عمل سبب می‌گردد تا به مو‌های شما آسیب کمتری وارد شود و همچنین درخشش مو‌های شما نیز افزایش یابد. سشوار بابلیس دارای دو تنظیم گرم و سرد می‌باشد که امکان کار کردن با دما‌های مختلف را به شما می‌دهد. در نتیجه شما می‌توانید یکی از مواردی که مناسب با موی شما بوده را انتخاب کنید. برس‌های حرارتی با تنظیم گرمای بیشتر، سریع‌تر می‌چرخند و برای مو‌های ضخیم و بلند مناسب می‌باشند. در حرارت پایین و خنک سرعت چرخش آن کم بوده که برای مو‌های کوتاه و ظریف مناسب است. در اینجا نحوه حالت‌دادن با سشوار چرخشی بابلیس را بیان می‌کنیم.

مو‌های خود را بشویید تا حالت دادن با سشوار چرخشی آسانتر انجام گیرد

برای این‌که به‌راحتی بتوانید مو‌های خود را با سشوار بابلیس حالت دهید، باید از آن برای مو‌های مرطوب استفاده کنید. مو‌های خود را با شامپو بشویید و نرم‌کننده خوبی به آن بزنید و سپس پس از بیرون‌آمدن از حمام با حوله آن را خشک کنید. مطمئن شوید که وقتی شروع به حالت‌دادن با سشوار چرخشی بابلیس می‌کنید، مو‌های شما مرطوب بوده و خیلی خیس نیستند.
به‌وسیله سشوار چرخشی بابلیس، مو‌های خود را آماده‌کنید.
سشوار چرخشی بابلیس را به پریز برق وصل کنید تا گرم شود. سپس روی دمای مورد نظر خود تنظیم کنید و قبل از استفاده از آن، اطمینان حاصل نمایید که به دمای مد نظر رسیده‌باشد. در استفاده از این سشوار عجله نکنید؛ زیرا به موها آسیب وارد خواهد شد. زمانی که این سشوار در حال گرم شدن می‌باشد، از مواد محافظ حرارتی روی موی خود استفاده کنید تا از آسیب‌ های شدید به مو جلوگیری به عمل آید. بهتر است زمان به‌کاربردن این وسیله برای مو‌های خود احتیاط لازم را انجام دهید.

مو‌های خود را تقسیم کنید و شروع به حالت دادن با سشوار چرخشی بابلیس کنید

مو‌های خود را به چند قسمت تقسیم کنید تا بتوانید آن‌ها را به شکل مساوی خشک و حالت دهید. قسمت بالایی مو‌های خود را جمع کرده و در بالای سر ببندید. زمانی که قسمت‌های زیرین مو را حالت می‌دهید، این عمل به شما کمک می‌کند تا مو‌ها را از حالت طبیعی خارج کرده و به شکل دلخواه خود در بیاورید.

 روش درست حالت دادن با سشوار چرخشی بابلیس

روش استفاده کردن از این سشوار به این صورت است که باید مو‌های خود را به قسمت‌ های بالا و پایین تقسیم کنید و لایه زیرین را به چند قسمت نسبتاً مساوی تقسیم‌بندی نمایید و اندازه آن‌ها باید تقریباً به اندازه برس سشوار چرخشی شما باشد. قسمت اول مو را بگیرید و به‌وسیله سشوار چرخشی بابلیس به آرامی از ریشه تا انتها خشک نمایید یا به همان شکلی که دوست دارید، صاف کنید.

صاف کردن و خشک کردن همه قسمت‌های مو

نحوه‌استفاده از سشوار چرخشی بابلیس این‌گونه می‌باشد که بعد از حالت دهی به قسمت‌های پایین‌، سنجاق را باید از قسمت‌های بالایی مو جدا کنیم. سپس آن قسمت را به قسمت جلوی صورت بیاورید. با این کار آن را از قسمت پایین که قبلاً صاف کرده‌اید، جدا می‌کنید. عمل خشک‌کردن و صاف‌کردن را تا وقتی ادامه دهید که همه قسمت‌ های بالایی مو صاف شوند.

سشوار چرخشی بابلیس را بر روی حالت سرما تنظیم کنید.

از آنجایی که این سشوار دارای تنظیمات کاربردی می‌باشد، در نتیجه پس از این‌که مو‌های‌ خود را به مدت ۵ ثانیه با برس حرارتی حالت داده‌اید، بهتر است آن را روی دمای خنک بگذارید. پس از آن‌که سشوار را به حالت سرما در آوردید، به مدت ۱۰ ثانیه در مو‌های خود نگه دارید تا باعث درخشش بیشتر و تنظیم مدل مو شود.

کار حالت دادن با سشوار چرخشی بابلیس را تمام کنید

پس از این‌که همه مو‌های‌ خود را با سشوار چرخشی بابلیس حالت داده‌اید، دیگر به انتهای مراحل مدل‌دادن نزدیک می‌شوید. مقداری اسپری را روی مو‌های خود بزنید تا مو‌های‌تان صاف باقی بمانند. اگر مو‌های شما گره‌خورده اشت، انگشتان خود را از لابه‌لای مو‌ها عبور دهید تا صاف شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *