بررسی جنس صفحات در اتو مو

ما در این مقاله میخواهیم درباره جنس صفحه اتو مو صحبت کنیم. اگر قصد خرید اتو مو را دارید، با ما همراه باشید تا انتخابی مطمئن داشته باشید.
مهمترین فاکتور در خرید اتو مو با کیفیت بودن جنس صفحه اتو مو می باشد. مدل های مختلف اتو مو در مواردی چون جنس و روکش صفحه، پهن یا باریک بودن صفحه، شکل صفحه، میزان گرمای تولیدی، نحوه تنظیم دما، صفحه نمایشگر دیجیتال با هم اختلاف دارند. جنس صفحات به کار رفته در مدل های مختلف اتومو متفاوت می باشد و هر کدام دارای خصوصیات و قابلیت های مخصوصی می باشند.
انواع صفحه اتومو عبارتند از: صفحات سرامیکی، صفحات تیتانیومی، صفحات سرامیکی- کراتینی، صفحات تورمالینی و صفحات فلزی. افراد با توجه به جنس و نوع موهایشان اتو موی مناسب را انتخاب می کنند. بعبارتی ساده تر قبل از خرید انواع اتو مو مهمترین مساله ای که باید توجه کنید، نوع و جنس موهایتان می باشد.

صفحه اتو مو مناسب برای مو ها

جنس صفحه اتو مو برای صاف کردن موهای مختلف متفاوت می باشد. صفحه اتومو حرارت را به صورت مستقیم به موها منتقل می کند به همین دلیل باید جنس با کیفیتی داشته باشند.
اتو موی تیتانیوم دارای صفحات تیتانیومی است، سریع گرم می شوند و برای افرادی که دارای موهای ضخیم و فر هستند مناسب می باشند. این صفحات یون منفی تولید می کنند و صاف شدن موها را راحتر می کنند.
جنس صفحات اتو موی سرامیکی از سرامیک می باشد که بیشتر برای افراد دارای موهای نازک و باریک کاربرد دارد. این اتوموها درجه حرارت مناسبی را تولید می کنند.
اتوی تورمالین( اتوموی یونیک) دارای صفحاتی با عنصر تورمالین می باشند که برای موهای آسیب دیده و رنگ شده مناسب هستند. با تولید یون منفی صاف کردن موها راحتر انجام می شود. اتوموهایی با صفحات فلزی ( آلومینیوم) برای افرادی که خیلی کم از اتو استفاده می کنند، کاربرد دارد.
اتو مو با صفحات کراتینی، برای صاف کردن موهای فر و مجعد کاربرد دارد که با تولید یون منفی سبب درخشندگی و خوش حالتی موها می گردند.

اتو مو صفحه پهن بهتره یا باریک

در خرید اتو علاوه بر جنس صفحه اتو مو باید به باریک یا پهن بودن صفحه هم توجه شود. اتو با صفحات باریک برای صاف کردن موهای آقایان و موهای کوتاه یا مجعد کاربرد دارند. این اتوها به راحتی موهای کمتر از 20 سانت را صاف کرده و حالت می دهند.
اتو مو با صفحات پهن برای افرادی که دارای موی بلند هستند، مناسب می باشد که در هر بار اتو کشیدن، حجم زیادی از موها را صاف می کند. افرادی که دارای موهای بلند کم پشت هستند بهتر است از اتومو با صفحات متوسط استفاده کنند. اندازه صفحه اتو مو بین 0.5 تا 2.5 اینچ می باشد.

اتو مو سرامیکی بهتر است یا تیتانیوم

بهتر است در پاسخ به سوال اتو مو تیتانیوم یا سرامیک بگوییم جنس صفحه اتو مو در خرید اتو مو بسیار حائز اهمیت است. اگر دارای موهای بلند و نازک با ظاهری نرم و درخشان هستید، اتو موی سرامیکی بهترین اتخاب برای شما می باشد تا حجم موهایتان را افزایش دهید و به خاطر سرامیکی بودن جنس صفحه آسیب کمتری به موهایتان وارد می شود.
اگر دارای موهای پر پشت و ضخیم هستید که اتو کردن آن برایتان سخت است، اتو موی تیتانیومی، اتو مو با صفحات تورمالین یا صفحات سرامیک- کراتینی بهترین گزینه برایتان می باشد. این صفحات حرارت بیشتری تولید می کنند و باعث صاف شدن و حالت گرفتن موها می شوند. اگر موهای فر و مجعد دارید، بهترین انتخاب برای شما اتو موی سرامیکی- تیتانیومی با صفحات پهن می باشد، که گرما را به صورت یکنواخت در موها منتقل می کند. امیدواریم پاسخ به درستی به سوال اتو مو صفحه سرامیک بهتره یا تیتانیوم داده باشیم.

انواع صفحه اتو مو

تفاوت اتو مو سرامیکی و تیتانیوم

اتو موهای سرامیکی و تیتانیومی از محبوب ترین انواع اتو مو در بازار هستند. هر دو نوع اتو مو مزایا و معایب خود را دارند و انتخاب بهترین نوع اتو مو به عوامل مختلفی مانند جنس مو، نیازهای شما و بودجه شما بستگی دارد.

تفاوت های اصلی اتو موهای سرامیکی و تیتانیومی در موارد زیر خلاصه می شود:

 • جنس صفحات: صفحات اتو موهای سرامیکی از سرامیک ساخته شده اند، در حالی که صفحات اتو موهای تیتانیومی از تیتانیوم ساخته شده اند.
 • توزیع گرما: سرامیک یک ماده رسانای گرمای خوب است، اما تیتانیوم رسانای گرمای بهتری است. این بدان معناست که صفحات تیتانیومی گرمای خود را سریع تر و یکنواخت تر از صفحات سرامیکی توزیع می کنند.
 • سرعت صاف کردن: صفحات تیتانیومی گرمای بیشتری تولید می کنند، بنابراین می توانند موها را سریع تر از صفحات سرامیکی صاف کنند.
 • آسیب به مو: سرامیک ها می توانند به موها آسیب برسانند، اما تیتانیوم ها کمتر به موها آسیب می رسانند. این به این دلیل است که صفحات تیتانیومی گرمای خود را سریع تر از صفحات سرامیکی توزیع می کنند و بنابراین زمان کمتری برای تماس با مو دارند.
 • ماندگاری: صفحات سرامیکی نسبت به صفحات تیتانیومی بیشتر مستعد خراشیدگی هستند.
 • هزینه: اتو موهای سرامیکی معمولاً ارزان تر از اتو موهای تیتانیومی هستند.

کدام نوع اتو مو بهتر است؟

اگر موهای نازک یا آسیب دیده دارید، اتو موی سرامیکی انتخاب بهتری برای شماست. سرامیک ها می توانند به موها کمک کنند تا در برابر گرما محافظت شوند و از آسیب دیدن آنها جلوگیری کنند. اگر موهای ضخیم یا پرپشتی دارید، اتو موی تیتانیومی انتخاب بهتری برای شماست. تیتانیوم ها می توانند به سرعت موهای ضخیم را صاف کنند و در عین حال به آنها آسیب کمتری وارد کنند.

در نهایت، بهترین راه برای انتخاب اتو موی مناسب، آزمایش کردن انواع مختلف اتو مو از برندهای مختلف مانند اتو مو بابلیس و اتو مو موزر از بهترین ها هستند و همچنین یافتن آنچه برای شما بهتر است است.

معرفی جنس انواع صفحات اتو مو

جنس صفحه اتو مو انواع مختلفی دارد که هر کدام کاربرد ویژه ای دارند. در ادامه به معرفی انواع صفحه اتومو خواهیم پرداخت:

اتو مو صفحه سرامیکی:

سرعت گرم شدن دستگاه خوب بوده و طول عمر دستگاه متوسط می باشد.گرما را بصورت یکنواخت پخش می کند و برای موهای آسیب دیده بسیار مناسب می باشد. برای افرادی که دارای موهای نازک و باریک یا فر و وز می باشند، مناسب است.

اتو مو صفحه تیتانیومی:

سرعت گرم شدن دستگاه عالی است و طول عمر دستگاه هم بالاست. در این اتو مو پخش گرما به صورت یکنواخت بوده ولی از اتو موی سرامیکی کمتر است. در صورتی که نادرست استفاده شود به موها آسیب می رساند و برای افرادی که دارای موهای ضخیم، پر پشت، فر و وز هستند، مناسب است.

اتو مو صفحه تورمالینی:

سرعت گرم شدن دستگاه در این صفحات بسیار عالی می باشد. (کمتر از 20 ثانیه) و طول عمر اتو هم بسیار زیاد است. احتمال آسیب مو توسط این اتو موها بسیار کم است. این اتو موها فقط برای افرادی که دارای موهای ضخیم و پر پشت هستند، مناسب است.

در این مقاله ما به بررسی جنس صفحه اتو مو و انواع صفحه اتومو پرداختیم. خصوصیات اتو موی سرامیکی و اتو موی تیتانیوم را بیان کردیم و گفتیم برای خرید اتو مو اول باید جنس موهای خودتان را بشناسید سپس بر اساس آن اتو موی مناسب را انتخاب کنید.
در خرید اتو مو علاوه بر جنس صفحه اتو مو باید به نکاتی چون سایز صفحه اتومو، شکل لبه اتو مو، سرعت گرم شدن و خاموشی خودکار اتو توجه کرد. اگر برای سالن قصد خرید اتو مو را دارید به طول سیم، قابلیت چرخش 360 درجه، دارا بودن صفحات شناور اتو مو هم توجه کنید. حال که با ویژگی ها و تفاوت های انواع صفحه در اتو مو آشنا شده اید، میتوانید با مراجعه به فروشگاه ویستا پرستیژ انواع گوناگونی از اتو مو ها را با صفحات گوناگون مشاهده و نسبت به خرید آنها اقدام نمایید. امیدواریم با خواندن این مقاله خریدی خوب و مطمئن را پیش رو داشته باشید.

2 دیدگاه در “بررسی جنس صفحات در اتو مو

 1. آرزو اعلمی گفت:

  اتو مو سرامیک بهتره یا تیتانیوم

  1. vistasg گفت:

   سلام آرزو عزیز
   برای اینکه بخوای بدونی اتو مو صفحه تیتانیوم بهتره یا اتو مو سرامیکی، باید معیار هایی که تو مقاله توضیح دادیم رو توجه کنی و با توجه به جنس مو اتو مو مدنظرتو انتخاب کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *