اپیلاتور چیست؟ راهنمای خرید انواع اپیلیدی

 در پاسخ به سوال اپیلیدی چیست؟ می توانیم بگوییم اپیلاتور یکی از کاربردی ترین دستگاه های بهداشتی برای رفع موهای زائد تمام قسمت های بدن است که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. با پیشرفت تکنولوژی وسایل برقی زیادی جایگزین موچین، ژیلت و تیغ برای رفع موهای زائد قسمت های مختلف بدن شدند. اپیلاتور یا موکن نیز، نوعی از این وسایل بهداشتی می باشد که تمامی خانم ها و آقایان با موهای نرم و یا ضخیم می توانند از آن استفاده کنند. این دستگاه برقی که با باتری هم کار می کند، عملکرد قابل قبولی دارد و سبب کاهش رشد موهای زائد بدن می شود. این وسیله برقی توانایی رفع موهای زائد کوتاه و بلند پوست نواحی مختلف بدن را دارد.

اپیلاتور چیست؟

دستگاه اپیلیدی چیست

در پاسخ به سوال دستگاه اپیلاتور چیست؟ می توانیم بگوییم اپیلاتور که با نام اپیلیدی نیز شناخته می شود، نوعی دستگاه برقی با سری های غلتکی می باشد. این غلتک ها دارای تعداد زیادی موچین می باشند که می توانند موهای زائد را از ریشه خارج کنند. افراد برای استفاده از انواع مدل های این محصولات ابتدا باید غلتک مورد نظر را در محل مخصوص جای دهند و سپس با حرکت دادن آن بر روی پوست موهای زائد پوست را از ریشه جدا کنند. قابل ذکر است که این دستگاه را باید در جهت رشد موها حرکت داد تا کارایی خوبی داشته باشد.

استفاده از اپیلیدی در دفعات ابتدایی می تواند باعث سرخی و التهاب پوست شود. اما به مرور زمان و افزایش دفعات استفاده از دستگاه و همچنین با ضعیف شدن موها، این التهاب نیز از بین می رود. در این میان برخی از افراد به طور کلی پوست حساسی دارند و نمی توانند از وسایل برقی استفاده کنند. به همین دلیل به این افراد توصیه می شود از این دستگاه استفاده نکنند زیرا گذشت زمان نیز تاثیری بر التهاب پوست آنها ندارد. افراد می توانند از غلتک هایی که موچین های بیشتری دارند برای قسمت هایی از پوست که موی بیشتری دارد استفاده کنند. همچنین غلتک هایی که دارای موچین های کمتر و ظریف تری می باشند برای پوست صورت مناسب هستند.

انواع دستگاه موکن

مو کن ها نیز مانند هر دستگاه برقی که برای رفع موهای زائد به کار می رود دارای انواع و مدل های مختلفی هستند. صفحات غلتکی برخی از مدل های این دستگاه شامل تعداد زیادی موچین و برخی دیگر شامل فنر و یا دیسک می باشد. البته با پیشرفت تکنولوژی لیزر و اشعه جای موچین، فنر و یا دیسک را گرفته است و کارایی اپیلیدی را چندین برابر کرده است. قابل ذکر است که نقطه اشتراک تمامی این اپیلیدی ها کار کردن آنها به وسیله نیروی برق و یا باتری می باشد.

اپیلاتور لیزری

این نوع اپیلیدی یکی از مدرن ترین دستگاه های رفع موهای زائد قسمت های مختلف پوست می باشد. مدل های مختلف این اپیلیدی به وسیله اشعه لیزر و در مدت زمان کوتاهی به رفع موهای زائد می پردازد.  این اپیلاتور بر روی برخی از موها که دارای رنگ های خاصی هستند و همچنین پوست های خیلی تیره کارایی ندارد. شیشه به کار رفته در سری های غلتکی این اپیلیدی از کوارتز می باشد که بسیار سخت و با دوام است. یکی دیگر از مزایای این دستگاه، امکان استفاده از آن برای پوست نقاط حساس بدن می باشد. گفتنی است که این اپیلیدی می تواند هر نوع مویی با هر اندازه ای را از ریشه جدا کند و به خوبی به ضعیف شدن فولیکول های مو کمک کند.

اپیلیدی موچینی

این نوع اپیلیدی نیز به دلیل کارکرد خوب دارای طرفداران زیادی است. سری های غلتکی این اپیلیدی دارای صفحاتی با تعداد زیادی موچین می باشند. این صفحات روی گرداننده غلتکی اپیلیدی سوار شده اند و با حرکت بر روی پوست، موها را از ریشه جدا می کنند. این صفحات در حین کار، به طور مرتب به هم چسبیده و جدا می شوند و به راحتی موها را از ریشه جدا می کنند. گفتنی است که هر صفحه ممکن است دارای تعداد موچین های مختلف باشد و نحوه عملکرد این اپیلیدی نیز به تعداد همین موچین ها بستگی دارد.

اپیلاتور موچینی

بیشتر بدانید: تفاوت اپیلیدی با بند انداز برقی

موکن چرخشی

در این نوع از اپیلیدی ها صفحاتی که روی غلتک ها قرار می گیرند دارای دیسک های کوچک به هم پیوسته ای هستند. جنس این دیسک ها فلزی است و به صورت چرخشی بر روی سطح پوست حرکت می کنند. چرخش سریع این دیسک ها سبب می شود که موها از روی پوست جدا شوند. گفتنی است که اپیلاتورهای چرخشی طرفداران کمی دارد زیرا افراد معتقد هستند که این نوع اپیلیدی موها را از ریشه جدا نمی کند.

مو کن فنری

این نوع اپیلیدی هم مانند دیگر دستگاه ها دارای صفحات مختلفی است. این صفحات دارای فنرهایی می باشند. یک سمت این فنرها خمیده و فشرده و سمت دیگر جدا از هم می باشند. در هنگام استفاده از این اپیلیدی، موها میان قسمت خمیده این فنرها گیر می کنند و از ریشه جدا می شوند. در هنگام استفاده از این اپیلیدی نباید آن را به پوست فشار دهیم، زیرا ممکن است فنرها خم شوند و نتوانند موها را از پوست جدا کنند. گفتنی است که این نوع از اپیلیدی ها عمر کوتاهی دارند زیرا فنرها به دلیل انعطاف بالا زود خراب می شوند.

بهترین برندهای اپیلاتور

بسیاری از شرکت های معتبر با برندهای معروف که در زمینه تولید لوازم بهداشتی فعال هستند نسبت به تولید دستگاه اپیلیدی اقدام کرده اند. این شرکت ها سعی کرده اند از انواع غلتک ها با موچین های ریز در ساخت اپیلیدی استفاده کنند. برخی از این برندها دارای پیشینه خوبی در ساخت وسایل برقی رفع موهای زائد بدن می باشند. به همین دلیل اعتماد به تولیدات آنها راحت تر می باشد. اپیلیدی های برتر باید دارای قطعاتی با کیفیت بالا و طراحی ارگونومیک باشند. این اپیلیدی ها باید مجهز به سری های متفاوت برای قسمت های مختلف بدن و همچنین ماساژور های نرم و سخت باشند. مجهز بودن به شانه و چراغ روشنایی نیز از دیگر خصوصیات اپیلیدی های برتر ساخته شده توسط برندهای معروف می باشد.

مو کن براون

اپیلیدی هایی که با برند براون در بازار موجود هستند از کیفیت بالایی برخوردار می باشند. کیفیت قطعات استفاده شده در ساخت این اپیلیدی بسیار بالا است. اپیلیدی های براون دارای یک شانه می باشند که می توان  قبل از استفاده از دستگاه از آن بهره گرفت. این دستگاه دارای یک سری غلتکی مخصوص صورت می باشد. زیرا پوست صورت حساس تر و موهای آن نازک تر می باشد. اپیلیدی براون دارای چراغی برای بهتر دیدن موهای روی پوست و همچنین یک ماساژور سخت و نرم می باشد. این دستگاه مجهز به ابزاری برای تمیز کردن پوست از جوش های ایجاد شده بعد از استفاده از اپیلیدی می باشد. اپیلاتور براون دارای چندین سری غلتکی است که صفحات موجود در هر سری دارای تعداد مختلفی موچین می باشد. از بهترین اپلیدی های براون می توانیم به:

 

 

مو کن براون

موکن فیلیپس

اپیلیدی های هلندی فیلیپس نیز بسیار پرفروش هستند و از قابلیت های فراوانی برخوردار می باشند. سرعت اپیلاتور و انواع ریش تراش فیلیپس در دو حالت تند و کند تنظیم می شود. این اپیلیدی به صورت بی سیم و با سیم کار می کند. مجهز بودن به چراغ روشنایی، داشتن سری های باریک و اصلی و طراحی ارگونومیک نیز از دیگر خصوصیات اپیلیدی فیلیپس می باشد. این اپیلیدی مجهز به دو ماساژور نرم و سخت می باشد. قابل ذکر است که ماساژور ضمن اینکه پوست را نرم و لطیف می کند، سلول های مرده روی پوست را نیز از بین می برد. گفتنی است که این نوع اپیلیدی می تواند تمامی موهای قسمت های مختلف بدن با هر ضخامت و اندازه ای را از ریشه جدا کند.

اپیلیدی پاناسونیک

پاناسونیک نیز برند شناخته معتبری است که لوازم بهداشتی زیادی برای رفع موهای زائد بدن مانند اپلیدی، ریش تراش و انواع اتومو را روانه بازار کرده است. اپیلیدی های پاناسونیک نیز از کیفیت بالایی برخوردار هستند و دارای سری های بزرگی برای رفع موهای زائد دست و صورت می باشند. اپیلاتور های پاناسونیک نیز دارای شانه و یک محافظ برای پوست هستند. اپیلیدی های پاناسونیک قابلیت استفاده به صورت خشک و همچنین مرطوب را دارند. گفتنی است که این برند سعی کرده است صفحاتی با تعداد موچین های زیاد طراحی کند تا بهترین کارایی را داشته باشند.

دستگاه اپیلاتور می تواند به شکل قابل قبولی به رفع موهای زائد تمامی قسمت های مختلف بدن بپردازد به همین دلیل جهت خرید موکن باید تلاش کرد بهترین برند را خریداری کرد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت فروشگاهی ویستا پرسیژ، محصولات اپیلیدی با انواع برند ها را مشاهده و خریداری نمایید. در این مقال سعی داشتیم پاسخ epilator چیست یا همان موکن چیست را به شما بدهیم و امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *