بند انداز دستی خوبه؟

بندانداز دستی یا برقی از جمله ابزاری هستند که می توانید برای اصلاح موهای زائد صورت و بدن از آن ها استفاده کنید. روش های مختلفی برای رفع موهای زائد وجود دارد که از میان آن ها می توانیم به استفاده از تیغ و ژیلت، بند انداختن با نخ، استفاده از وکس و موم، لیزر، کرم ها و پودرهای مو بر و غیره اشاره کنیم. در این میان بند انداختن یکی از سنتی ترین و کاربردی ترین روش هایی است که برای از بین بردن موهای زائد صورت خانم ها استفاده می شود. همان طور که می دانید بند انداختن باعث از بین رفتن ریشه ی موهای زائد نمی شود و موها بعد از مدتی دوباره رشد می کنند. بی شک برای شما هم پیش آمده است که از رفتن های مکرر به آرایشگاه برای بند انداختن صورت خسته شده باشید و تصمیم بگیرید خودتان با بستن نخ به انشگت پا، صورتتان را بند بیندازید و در نهایت از این کار هم خسته شوید. بند انداز دستی و بند انداز برقی برای کمک به شما در این زمینه طراحی و تولید شده اند. در این نوشته تصمیم داریم تا بندانداز دستی و برقی و نحوه کار با آن ها را بیان و بررسی کنیم. بنابراین در صورتی که شما هم دوست دارید صورتی صاف، نرم و بدون مو داشته باشید، پیشنهاد می کنیم این نوشته را تا انتها مطالعه نمایید.

بند انداز دستی

طرز استفاده از بند انداز دستی و معایب بند انداز دستی

شاید استفاده از تیغ و ژیلت برای اصلاح موهای زائد صورت بسیار راحت باشد و شما بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون هیچ دردی از شر موهای زائد راحت شوید، اما بدی این روش این است که موهای صورتتان خیلی زود دوباره رشد می کنند و البته ضخیم تر هم می شوند. همچنین استفاده از تیغ و ژیلت سبب خشک و زبر شدن پوست صورت نیز می شود. به همین دلیل استفاده از بندانداز دستی یا برقی انتخاب بهتری به نظر می رسد. بند انداز دستی وسیله ای ساده و ارزان قیمت است که می توانید با استفاده از آن به راحتی موهای صورت خود را اصلاح کنید. این وسیله در انواع مختلف فنری و نخی موجود است و کاربرد بسیار آسانی دارد.

کافی است این وسیله را به شکل قیچی روی پوست صورت خود حرکت دهید تا تمامی موهای زائد از ریشه جدا شوند. سفتی نخ باید به درستی تنظیم شود و خیلی شل یا خیلی محکم نباشد تا بهترین کارایی به دست آید. نخ های بند انداز دستی به راحتی قابل تعویض است و این موضوع از نظر بهداشتی اهمیت زیادی دارد زیرا شما می توانید بعد از هربار استفاده نخ را عوض کنید. همچنین به این ترتیب اعضای خانواده هم می توانند با تعویض نخ از این وسیله استفاده کنند و دیگر جنبه وسیله شخصی پیدا نمی کند. معمولا گفته می شود که طریقه بستن نخ بند انداز دستی ساده تر اما سرعت کار با بند انداز نخی بیشتر است.

طریقه بستن نخ بندانداز دستی

 این محصولات باید از دو تیکه نخ استفاده شود. ابتدا دو تکه نخ حدود 30 سانتی متر جدا کنید، سپس یک سر یکی از نخ ها را به یکی از شاخک ها متصل کرده و سپس سر دیگر را به شاخک روبرویی از لبه مخالف نصب کنید. بعد از آن نخ دیگر را به یکی از شاخک های طرف مقابل نصب کرده و بعد دو دور آن را به دور نخل اول چرخانده و به شاخک روبروی طرف مقابل گره بزنید، حال میتوانید از دستگاه استفاده کنید.

نکته: نخ مورد نیاز این دستگاه همان نخ های معمولی می باشد، که برای آرایش و از بین بردن موهای زائد بهره وری میکنید و نیاز به تهیه نخ مخصوصی نیز ندارد.

مزایا و معایب بند انداز برقی

بند انداز برقی نیز مانند نمونه دستی آن برای بند انداختن موهای زائد بدن در خانه مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه با برق و باتری کار می کند و کاربرد بسیار آسانی دارد. این وسیله با برندها و مدل های مختلفی در بازار موجود است. طرز کار با برخی از این مدل ها ساده تر است اما در کل مدل های مختلف موجود شباهت های بسیار زیادی به هم دارند. از مهم ترین مزایای استفاده از بند انداز برقی می توانیم به سرعت بالا و سهولت استفاده اشاره کنیم. با استفاده از این مو کن برخلاف ژیلت و تیغ موهای زائد خیلی سریع رشد نخواهند کرد و ضخیم نیز نمی شوند. همچنین استفاده از این دستگاه مانند استفاده از پودرها و کرم های موبر احتمال بروز حساسیت و جوش زدن صورت را زیاد نمی کند. کاهش هزینه های آرایشگاه، درد بسیار کم در زمان اصلاح موهای زائد، امکان استفاده از هر مکان و زمان نیز از مزایای دیگر استفاده از بند انداز است.

برخی از مدل های این دستگاه قابلیت شستشوی قسمت سری دستگاه را دارند و این موضوع به شما کمک می کند تا از بهداشتی بودن این قسمت کاملا خاطرجمع باشید. البته اگر به صورت شخصی از بندانداز دستی یا برقی استفاده می کنید می توانید از مدل هایی که امکان شستشو ندارند نیز استفاده کنید. به یاد داشته باشید که استفاده از نخ مخصوص اصلاح با کیفیت می تواند تأثیر زیادی در کارایی بهتر این دستگاه داشته باشد. در هنگام خرید بند انداز برقی باید به برند، مدل، طول سیم، مقدار مصرف برق، وزن دستگاه، طرز کار و غیره نیز توجه داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین مدل را تهیه کنید.

طرز استفاده از بند انداز برقی

برای نحوه استفاده از بندانداز برقی لازم است که دستگاه را با زاویه 90 درجه بر روی پوست و در جهت رشد موها نگه‌داشته و به آهستگی آن را روی صورت خود حرکت دهید. توصیه می شود که به‌هیچ‌عنوان دستگاه را بر روی پوست صورت خود فشار ندهید. به این دلیل که پوست شما به‌شدت حساس می باشد، پس از بند انداختن صورت به وسیله این دستگاه برقی با هدف کم شدن تورم صورت خود را با قالب کوچکی از یخ مکعبی ماساژ دهید. در ادامه برای راحتی در استفاده، طریقه استفاده از بندانداز برقی را برایتان شرح می‌دهیم‌.

این مراحل عبارت‌اند از:

 1. در ابتدا نیاز است، که پوست خود را تمیز کنید و از مرطوب‌کننده یا لوسیون مخصوص با هدف بهره وری کنید. در نظر داشته باشید که بهترین زمان برای اصلاح صورت پس از حمام می باشد و بهتر است صورت خود را به طور کامل خشک کنید.
 2. بهره وری از پودر یا کرم سست کننده باعث می‌شود که بند انداختن پوست هیچ‌گونه دردی حس نکنید و مراحل بند انداخت صورت را برای خود راحت تر کنید.
 3. بعد از آن سیم دستگاه را به پریز برق وصل می‌کنید و برای روشن کردن آن اقدام می نمایید.
 4. دکمه پاور دستگاه را به سمت بالا فشار دهید و محل قرار گرفتن نخ را به روی پوست خود بگذارید و محل رشد مو را بند می‌زنید.
 5. پس از شیو موهای صورت باید که از ژل‌های خنک‌کننده و لوسیون‌، ترجیحا الوئه ورا استفاده نمایید و از مرطوب‌کننده‌ها برای پوست خود بهره وری کنید.
 6. پس از استفاده از بندانداز حتما آن را خاموش نمایید.

 

بند انداز برقی

از بندانداز استفاده کنیم یا نه؟

بندانداز دستی یا برقی نیز مانند هر وسیله دیگری دارای معایب و مزایای مخصوص به خود می باشد. شما می توانید با توجه به مزایایی که برای استفاده از بند انداز دستی و بند انداز برقی بیان شد و با توجه به نیاز خود در مورد خرید و استفاده از این دستگاه تصمیم بگیرید. با توجه به اینکه برندهای مختلفی اقدام به تولید مدل های متفاوتی از این دستگاه کرده اند، در هنگام خرید باید به مقایسه ویژگی ها  و کارایی های مختلف مدل های متفاوت بپردازید تا مناسب ترین مدل را خریداری کنید.

برخی از مدل های گران قیمت تر کارایی ساده تر و قابلیت های بیشتری دارند. برای مثال برخی از مدل ها دارای چراغی هستند که ناحیه مورد نظر برای بند انداختن را روشن می کند تا بتوانید موهای ریز و نازک را تشخیص دهید. این وسیله را می توانید به عنوان هدیه روز مادر یا روز زن نیز تهیه کنید. این نوع بنداندازها عموماً ارزان ‌تر هستند. انتخاب بین بندانداز دستی یا برقی به میزان استفاده شما و نیازهای شخصی شما بستگی دارد. در ادامه، برخی از مزایا و معایب هر دو نوع بندانداز را برای شما توضیح خواهیم داد تا بهترین تصمیم را بگیرید:

مزایای بندانداز دستی:

 • این نوع بنداندازها عموماً ارزان ‌تر هستند.
 • بدون نیاز به باتری و یا شارژر هستند، به همین دلیل برای سفر بهترین گزینه می باشند.
 • به شما اجازه می ‌دهد تا کنترل کاملی بر روی فشار و شدت بنداندازی داشته باشید.

معایب بند انداز دستی:

 • استفاده از بندانداز دستی فلزی ممکن است به دلیل نیاز به تلاش بیشتر و زمان بیشتر، خستگی و خشک شدن پوست را به همراه داشته باشد.
 • این نوع بنداندازها برای افرادی که نیاز به بنداندازی مکرر دارند و به اصطلاح پر مو هستند، ممکن است خسته کننده باشند.
 • مزایای بند انداز برقی:
 • بنداندازهای برقی به شما اجازه می ‌دهند تا با کمترین تلاش و در زمان کوتاهی، به نتایج مطلوب برسید.
 • استفاده از بنداندازهای برقی، نیاز به تلاش کمتری دارند و در نتیجه سبب به حداقل رساندن خستگی و خشکی پوست می شوند.
 • بنداندازهای برقی معمولاً با قابلیت تنظیم شدت بنداندازی ارائه می ‌شوند که به شما اجازه می ‌دهد تا فشار را برای نواحی مختلف صورت تنظیم کنید.
 • معایب:
 • بنداندازهای برقی عموماً گران ‌تر از بنداندازهای دستی هستند.
 • نیاز به شارژر و یا باتری دارند بنابراین برای سفر مناسب نیستند.

طرز استفاده از بند انداز دستی فنری

قبل از استفاده بهتر است صورت یا محلی که می‌خواهید موهای آن را اپیلیدی کنید شسته تا مواد آرایشی آن از بین برود سپس به طور کامل آن را خشک کنید به طوری که موها خیس نباشد تا به یکدیگر بچسبد. سپس کافی است، فنرهای روی موکن را روی پوست در محل مورد نظرتان گذاشت و دسته‌ها را شبیه قیچی فشار دهید و رها کنید. بعد از اینکار موها به لای فنرها رفته و به آسانی از پوست جدا خواهند شد. کافی است، چند مرتبه اینکار را انجام دهید تا موهای یک قسمت از پوست از بین برود و پوستی لطیف و شاداب داشته باشید.

در نهایت، برای انتخاب بهترین نوع بندانداز برای خودتان، به نیازها و ترجیحات شخصیتان توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *