آیونیک در سشوار چیست؟ همه چیز درباره فناوری یون در سشوار‌

در گذشته با سشوار کشیدن موهای نازک، این موها وز شده و در برابر گرما بیشتر آسیب پذیر می‌شدند. با پیشرفت تکنولوژی مخترعین این دستگاه با استفاده از نوآوری‌های جدید توانستند فناوری را در این دستگاه به کار ببرند که از این مشکل جلوگیری کند. این فناوری دکمه آیونیک سشوار نام دارد. اگر می‌خواهید با این فناوری بیشتر آشنا شوید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. در این مقاله قصد داریم تا فناوری آیونیک سشوار، ویژگی‌ها و مزایای آن را با هم بررسی کنیم.

فناوری تولید یون در سشوار

فناوری تولید یون در سشوار یک تکنولوژی است که با تولید یون های منفی از ایجاد الکتریسیته ساکن در موها جلوگیری می کند. این امر باعث می شود موها نرم تر و براق تر به نظر برسند و همچنین از آسیب دیدن موها در اثر حرارت زیاد جلوگیری می کند. در سشوارهای دارای فناوری تولید یون، یک دستگاه تولید یون در داخل سشوار قرار دارد که با استفاده از جریان الکتریسیته، یون های منفی تولید می کند. این یون های منفی پس از تولید، از طریق باد خروجی سشوار به بیرون منتقل می شوند و با قطرات آب موجود در موها برخورد می کنند. هنگامی که یون های منفی با قطرات آب برخورد می کنند، بار مثبت قطرات آب را خنثی می کنند. این امر باعث می شود قطرات آب کوچک تر و سریع تر تبخیر شوند. در نتیجه، موها سریع تر خشک می شوند و از ایجاد الکتریسیته ساکن در آنها جلوگیری می شود. علاوه بر این، یون های منفی با صاف کردن کوتیکول های مو، باعث می شوند موها نرم تر و براق تر به نظر برسند. همچنین، از آسیب دیدن موها در اثر حرارت زیاد نیز جلوگیری می کنند.

سشوار یون دار چیست؟

در جواب به سوال یون ساز سشوار چیست بهتر است بگوییم، آیونیک سشوار جزو کاربردی‌ترین آپشن‌هایی است که در سشوار‌های جدید به کار می‌رود. فناوری‌ که با استفاده از این دکمه در سشوارسالنی و خانگی فعال می‌شود، می‌تواند مزیت‌ها و کاربرد‌های زیادی را برای شما داشته باشد. زمانی که موهای شما خیس است این رطوبت دارای یون با بار مثبت است. اگر رطوبت موها به طور کامل از بین برود می‌تواند باعث خشکی و وز شدن مو‌هایتان شود. این امر در زیبایی موهای شما بسیار موثر است.در سشوار‌های جدید و حرفه‌ای با استفاده از فناوری آیونیک این مشکل حل شده است.

آیونیک در سشوار

زمانی که این ویژگی را در سشوار خود فعال می‌کنید، میدان مغناطیسی درون سشوار ایجاد شده و یون با بار منفی تولید می‌کند. این یون‌ها همراه باد گرم به موهای شما برخورد کرده و یون با بار مثبت رطوبت مو را می‌شکند. زمانی که این اتفاق می‌افتد رطوبت موهای شما به طور کامل از بین نرفته و بیش از اندازه خشک نمی‌شود. دلیل این امر این است که با شکستن یون با بار مثبت توسط یون‌های منفی، کولیتول‌های موهایتان قفل شده و رطوبت بیشتری از مو را حفظ می‌کنند.

بیشتر بدانید: تفاوت موتور ac و dc در سشوار

مزایا فناوری تولید یون در سشوار

در پاسخ به سوال فناوری تولید یون در سشوار چیست بهتر است بگوییم، فناوری تولید یون در سشوار یک تکنولوژی است که با تولید یون های منفی از ایجاد الکتریسیته ساکن در موها جلوگیری می کند. این امر باعث می شود موها نرم تر و براق تر به نظر برسند و همچنین از آسیب دیدن موها در اثر حرارت زیاد جلوگیری می کند. محبوبیت بالای سشوار‌های دارای دکمه آیونیک به دلیل ویژگی‌ها و مزایای فراوان آنها است. این مزیت‌ها کاربرد‌های سشوارهای آیونیک را بیشتر کرده‌اند و همچنین فروش آنها را بسیار بالاتر برده‌اند. مهم‌ترین ویژگی‌های سشوار آیونیک شامل موارد زیر هستند:

 • سرعت بیشتر در خشک کردن مو.
 • قدرت گرمایی بالا‌تر نسبت به مدل‌های قدیمی.
 • از بین بردن تمامی رطوبت‌های بیرونی مو.
 • حفظ رطوبت داخل مو و باعث براق شدن آن.
 • به دلیل استفاده این سشوار‌ها از دکمه آیونیک سشوار، آسیب بسیار کمی به موهای شما وارد خواهد شد.

علاوه بر مزایا و ویژگی‌های فراوان این سشوارها، معایبی نیز در آنها وجود دارد که بهتر است مورد بررسی قرار گیرد.

سشوار

معایب فناوری تولید یون در سشوار

سشوارهای یونی به طور کلی گران تر از سشوارهای معمولی هستند. این به دلیل تکنولوژی پیچیده تری است، که در آنها استفاده می شود. سشوارهای یونی به طور کلی سنگین تر از سشوارهای معمولی هستند. این به دلیل اجزای اضافی مورد نیاز برای تولید یون است و سشوارهای یونی می توانند کمی پر سر و صداتر از سشوارهای معمولی باشند. این به دلیل فن قوی تر مورد نیاز برای گردش یون ها می باشد. برخی از افراد گزارش می دهند که سشوارهای یونی بوی عجیبی دارند. این بو به دلیل یون هایی است که تولید می شوند.

همچنین استفاده از این سشوار خانگی به طور کامل برای کودکان ممنوع است و قیمت سشوارهای دارای دکمه آیونیک سشوار بیشتر از سشوار های معمولی است. استفاده بلند مدت و طولانی از سشوارهای آیونیک اصلا پیشنهاد نمی‌شود؛ زیرا می‌تواند با ایجاد میدان مغناطیسی در موهای شما باعث ایجاد مشکلاتی برای شما شود.

آیونیک سشوار

تفاوت سشوار یون دار و معمولی

اگر با سشوارهای معمولی آشنایی داشته باشید می‌دانید که این سشوارها با استفاده از المنت‌های برقی باد گرمی را با سرعت بالایی به سمت موهای شما پرتاب می‌کنند. این امر برای خشک کردن رطوبت مو و حالت دادن به آن‌ها استفاده می‌شود. هر چه سرعت و گرمای سشوار بیشتر باشد حالت دهی به موهای شما سریع‌تر و بهتر انجام خواهد شد. اما این سشوارها یک عیب بزرگ دارند.

سشوارهای معمولی با گرم کردن موها رطوبت آن‌ها را از بین برده و باعث خشکی بیش از اندازه و حتی آسیب رسیدن به مو می‌شوند. این امر در موهای نازک بیشتر اهمیت پیدا می‌کند. اما در سشوارهای دارای دکمه آیونیک سشوار این مشکل وجود ندارد. در سشوارهای آیونیک به دلیل تولید یون با بار منفی، یون‌های بار مثبت رطوبت مو شکسته شده و کولیتول‌های مو را قفل می‌کنند. همین امر باعث حفظ رطوبت مو می شود و از خشک شدن بیش از اندازه آن جلوگیری می‌کند.

اگر موهای نازکی دارید پیشنهاد می‌کنیم از سشوار آیونیک استفاده کنید. موهای نازک در برابر گرما و خشکی بسیار حساس هستند. به طوری که این امر می‌تواند باعث ریزش آنها شود. با استفاده از فناوری آیونیک سشوار‌های حرفه‌ای دیگر نیازی نیست نگران ریزش موهای خود باشید.

ویژگی سشوار یونی سشوار معمولی
نحوه عملکرد از یون های منفی برای شکستن مولکول های آب و مرطوب نگه داشتن مو از داخل استفاده می کند. از گرمای معمولی برای خشک کردن مو استفاده می کند.
مزایا موها را نرم تر و براق تر می کند، از وز شدن مو جلوگیری می کند، به خشک شدن سریع تر موها کمک می کند، ممکن است به کاهش آسیب مو کمک کند. ارزان تر، سبک تر، کم صداتر
معایب گران تر، سنگین تر، پر سر و صداتر، ممکن است بوی عجیبی داشته باشد، اثربخشی آن ثابت نشده است. می تواند موها را خشک و شکننده کند، ممکن است باعث وز شدن مو شود، خشک شدن موها بیشتر طول می کشد.
کاربرد برای موهای نازک، خشک، یا آسیب دیده ایده آل است. برای انواع مو مناسب است.

سشوار یون دار خوبه؟

یون های منفی به شکستن مولکول های آب و مرطوب نگه داشتن مو از داخل کمک می کنند. این می تواند به موها کمک کند تا نرم تر، براق تر و سالم تر به نظر برسند. در نهایت، اینکه سشوار یونی برای شما مناسب است یا نه به نیازها و ترجیحات شما بستگی دارد و اگر به دنبال موهایی نرم تر، براق تر و بدون وز هستید و حاضرید هزینه بیشتری بپردازید، سشوار یونی می تواند گزینه خوبی باشد. با این حال، اگر به دنبال یک سشوار ارزان قیمت و سبک هستید، ممکن است بخواهید به جای سشوار یونی، یک سشوار معمولی را انتخاب کنید.

آیونیک سشوار

با آیونیک از وز شدن مو جلوگیری کنید!

قطعه یون ساز سشوار یکی از جدید‌ترین فناوری‌هایی است که در تولید سشوارهای حرفه‌ای استفاده می‌شود. به دلیل ویژگی‌ها و مزایای فراوان آیونیک سشوار از این فناوری در اکثر سشوارهای جدید استفاده می‌کنند. با استفاده از این تکنولوژی می‌توانید رات تر از سشوار استفاده نمایید. مزیت‌های این فناوری بسیار فراوان هستند؛ اما مهم‌ترین موردی که باعث می‌شود آرایشگران و افرادی که به زیبایی موهای خود اهمیت می دهند از آن استفاده کنند، جلوگیری از وز شدن موهای آنها است. به دلیل ویژگی‌ها و مزایای فراوان آیونیک سشوار از این فناوری در اکثر سشوارهای جدید استفاده می‌کنند. به دلیل تولید یون منفی توسط این فناوری در سشوار آیونیک دیگر موهای شما وز نشده و از یکدیگر فاصله نمی‌گیرند. اگر موهای نازک و حساسی دارید این تکنولوژی می‌تواند در زیبایی موهای شما بسیار تاثیر گذار باشد.

شما می توانید جهت خرید سشوار با فناوری تولید یون، به فروشگاه ویستا پرستیژ، مراجعه نمایید. فروشگاه ویستا پرستیژ ارائه دهنده انواع محصولات شخصی برقی با گارانتی 18 ماهه و قیمت مناسب. امدیواریم در این مقاله پاسخ درستی به سوال یون سشوار چیست؟ داده باشیم.

4 دیدگاه در “آیونیک در سشوار چیست؟ همه چیز درباره فناوری یون در سشوار‌

 1. اهورا گفت:

  فناوری تولید یون در سشوار رو موافقم باهاش واثعا خیلی چیز مفیدیه

 2. ریحانه گفت:

  دکمه آیونیک سشوار چیست رو ابتدای محتوا گذاشتید و نیاز نبود بگردم دنبالش

 3. کیمیا رخی گفت:

  تولید یون در سشوار خیلی ویژگی خوب و مفیدی به نظرم وزی مو رو هم میگیره

 4. صبا مهدوی گفت:

  تکنولوژی یون ساز سشوار نمی دونم مضر هست یا نه ولی برای موهای من خیلی خوب بود و کاملا موهام سالمه و خرابی تاحالا نداشتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *