آیونیک در سشوار چیست؟ همه چیز درباره فناوری یون در سشوار‌ها

سشوار‌ها یکی از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین وسایلی هستند که امروزه در حوزه آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در گذشته با سشوار کشیدن موهای نازک، این موها وز شده و در برابر گرما بیشتر آسیب پذیر می‌شدند. با پیشرفت تکنولوژی مخترعین این دستگاه با استفاده از نوآوری‌های جدید توانستند فناوری را در این دستگاه به کار ببرند که از این مشکل جلوگیری کند. این فناوری دکمه آیونیک سشوار نام دارد. اگر می‌خواهید با این فناوری بیشتر آشنا شوید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. در این مقاله قصد داریم تا فناوری آیونیک سشوار، ویژگی‌ها و مزایای آن را با هم بررسی کنیم.

سشوار یونی چیست ؟

سشوار یونی چیست

در جواب به سوال دکمه آیونیک سشوار چیست بهتر است بگوییم، دکمه آیونیک سشوار جزو کاربردی‌ترین آپشن‌هایی است که در سشوار‌های جدید به کار می‌رود. فناوری‌ که با استفاده از این دکمه در سشوارسالنی و خانگی فعال می‌شود، می‌تواند مزیت‌ها و کاربرد‌های زیادی را برای شما داشته باشد. زمانی که موهای شما خیس است این رطوبت دارای یون با بار مثبت است. اگر رطوبت موها به طور کامل از بین برود می‌تواند باعث خشکی و وز شدن مو‌هایتان شود. این امر در زیبایی موهای شما بسیار موثر است.در سشوار‌های جدید و حرفه‌ای با استفاده از فناوری آیونیک این مشکل حل شده است.

زمانی که این ویژگی را در سشوار خود فعال می‌کنید، میدان مغناطیسی درون سشوار ایجاد شده و یون با بار منفی تولید می‌کند. این یون‌ها همراه باد گرم به موهای شما برخورد کرده و یون با بار مثبت رطوبت مو را می‌شکند. زمانی که این اتفاق می‌افتد رطوبت موهای شما به طور کامل از بین نرفته و بیش از اندازه خشک نمی‌شود. دلیل این امر این است که با شکستن یون با بار مثبت توسط یون‌های منفی، کولیتول‌های موهایتان قفل شده و رطوبت بیشتری از مو را حفظ می‌کنند.

مزایا فناوری تولید یون در سشوار

در پاسخ به سوال فناوری تولید یون در سشوار چیست بهتر است بگوییم، فناوری تولید یون در سشوار یک تکنولوژی است که با تولید یون های منفی از ایجاد الکتریسیته ساکن در موها جلوگیری می کند. این امر باعث می شود موها نرم تر و براق تر به نظر برسند و همچنین از آسیب دیدن موها در اثر حرارت زیاد جلوگیری می کند. محبوبیت بالای سشوار‌های دارای دکمه آیونیک به دلیل ویژگی‌ها و مزایای فراوان آنها است. این مزیت‌ها کاربرد‌های سشوارهای آیونیک را بیشتر کرده‌اند و همچنین فروش آنها را بسیار بالاتر برده‌اند. مهم‌ترین ویژگی‌های سشوار آیونیک شامل موارد زیر هستند:

 • سرعت بیشتر در خشک کردن مو.
 • قدرت گرمایی بالا‌تر نسبت به مدل‌های قدیمی.
 • از بین بردن تمامی رطوبت‌های بیرونی مو.
 • حفظ رطوبت داخل مو و باعث براق شدن آن.
 • به دلیل استفاده این سشوار‌ها از دکمه آیونیک سشوار، آسیب بسیار کمی به موهای شما وارد خواهد شد.

علاوه بر مزایا و ویژگی‌های فراوان این سشوارها، معایبی نیز در آنها وجود دارد که بهتر است مورد بررسی قرار گیرد.

مهم‌ترین معایب آیونیک سشوار شامل موارد زیر است:

استفاده از این سشوارها به طور کامل برای کودکان ممنوع است.

قیمت سشوارهای دارای دکمه آیونیک سشوار بیشتر از سشوار های معمولی است.

استفاده بلند مدت و طولانی از سشوارهای آیونیک اصلا پیشنهاد نمی‌شود؛ زیرا می‌تواند با ایجاد میدان مغناطیسی در موهای شما باعث ایجاد مشکلاتی برای شما شود.

تفاوت سشوار یون دار و معمولی

اگر با سشوارهای معمولی آشنایی داشته باشید می‌دانید که این سشوارها با استفاده از المنت‌های برقی باد گرمی را با سرعت بالایی به سمت موهای شما پرتاب می‌کنند. این امر برای خشک کردن رطوبت مو و حالت دادن به آن‌ها استفاده می‌شود. هر چه سرعت و گرمای سشوار بیشتر باشد حالت دهی به موهای شما سریع‌تر و بهتر انجام خواهد شد. اما این سشوارها یک عیب بزرگ دارند.

سشوارهای معمولی با گرم کردن موها رطوبت آن‌ها را از بین برده و باعث خشکی بیش از اندازه و حتی آسیب رسیدن به مو می‌شوند. این امر در موهای نازک بیشتر اهمیت پیدا می‌کند. اما در سشوارهای دارای دکمه آیونیک سشوار این مشکل وجود ندارد. در سشوارهای آیونیک به دلیل تولید یون با بار منفی، یون‌های بار مثبت رطوبت مو شکسته شده و کولیتول‌های مو را قفل می‌کنند. همین امر باعث حفظ رطوبت مو می شود و از خشک شدن بیش از اندازه آن جلوگیری می‌کند.

اگر موهای نازکی دارید پیشنهاد می‌کنیم از سشوار آیونیک استفاده کنید. موهای نازک در برابر گرما و خشکی بسیار حساس هستند. به طوری که این امر می‌تواند باعث ریزش آنها شود. با استفاده از فناوری آیونیک سشوار‌های حرفه‌ای دیگر نیازی نیست نگران ریزش موهای خود باشید.

فناوری تولید یون در سشوار

فناوری تولید یون در سشوار یک تکنولوژی است که با تولید یون های منفی از ایجاد الکتریسیته ساکن در موها جلوگیری می کند. این امر باعث می شود موها نرم تر و براق تر به نظر برسند و همچنین از آسیب دیدن موها در اثر حرارت زیاد جلوگیری می کند. در سشوارهای دارای فناوری تولید یون، یک دستگاه تولید یون در داخل سشوار قرار دارد که با استفاده از جریان الکتریسیته، یون های منفی تولید می کند. این یون های منفی پس از تولید، از طریق باد خروجی سشوار به بیرون منتقل می شوند و با قطرات آب موجود در موها برخورد می کنند. هنگامی که یون های منفی با قطرات آب برخورد می کنند، بار مثبت قطرات آب را خنثی می کنند. این امر باعث می شود قطرات آب کوچک تر و سریع تر تبخیر شوند. در نتیجه، موها سریع تر خشک می شوند و از ایجاد الکتریسیته ساکن در آنها جلوگیری می شود. علاوه بر این، یون های منفی با صاف کردن کوتیکول های مو، باعث می شوند موها نرم تر و براق تر به نظر برسند. همچنین، از آسیب دیدن موها در اثر حرارت زیاد نیز جلوگیری می کنند.

کاربرد دکمه های سشوار

سشوارها معمولاً دارای چندین دکمه هستند که هر کدام عملکرد خاصی دارند. کاربرد این دکمه ها به شرح زیر است:

 • دکمه روشن/خاموش: این دکمه برای روشن و خاموش کردن سشوار استفاده می شود.
 • دکمه تنظیم دما: این دکمه برای تنظیم دمای باد خروجی سشوار استفاده می شود. معمولاً دو حالت گرم و سرد وجود دارد که می توان از آنها برای خشک کردن موها یا حالت دادن به آنها استفاده کرد.
 • دکمه تنظیم سرعت: این دکمه برای تنظیم سرعت باد خروجی سشوار استفاده می شود. معمولاً سه حالت کم، متوسط و زیاد وجود دارد که می توان از آنها برای خشک کردن موهای مختلف استفاده کرد.
 • دکمه حالت یونیزه: این دکمه برای فعال کردن حالت یونیزه سشوار استفاده می شود. حالت یونیزه با تولید یون های منفی از ایجاد الکتریسیته ساکن در موها جلوگیری می کند. این امر باعث می شود موها نرم تر و براق تر به نظر برسند.
 • دکمه حالت سرد: این دکمه برای ایجاد باد سرد استفاده می شود. باد سرد برای تثبیت حالت موها پس از حالت دادن به آنها استفاده می شود.

علاوه بر این دکمه ها، برخی از سشوارها ممکن است دارای دکمه های دیگری نیز باشند، مانند:

 • دکمه تنظیم جهت باد: این دکمه برای تنظیم جهت باد خروجی سشوار استفاده می شود.
 • دکمه تنظیم شکل دهانه: این دکمه برای تنظیم شکل دهانه سشوار استفاده می شود.
 • دکمه محافظت از مو: این دکمه برای جلوگیری از آسیب دیدن موها در اثر حرارت زیاد استفاده می شود.

در هنگام استفاده از سشوار، باید از دکمه های آن به درستی استفاده کنید تا از آسیب دیدن موهای خود جلوگیری کنید.

دکمه کول شات در سشوار چیست

دکمه کول شات (Cool Shot) در سشوار، دکمه ای است که باد سرد را از سشوار خارج می کند. این دکمه معمولاً به شکل یک دکمه کوچک در کنار دکمه های تنظیم دما و سرعت باد قرار دارد. برای استفاده از دکمه کول شات، کافی است دکمه را فشار دهید. پس از چند ثانیه، باد سرد از سشوار خارج می شود.

 

با آیونیک از وز شدن مو جلوگیری کنید!

قطعه یون ساز سشوار یکی از جدید‌ترین فناوری‌هایی است که در تولید سشوارهای حرفه‌ای استفاده می‌شود. به دلیل ویژگی‌ها و مزایای فراوان آیونیک سشوار از این فناوری در اکثر سشوارهای جدید استفاده می‌کنند. با استفاده از این تکنولوژی می‌توانید رات تر از سشوار استفاده نمایید. مزیت‌های این فناوری بسیار فراوان هستند؛ اما مهم‌ترین موردی که باعث می‌شود آرایشگران و افرادی که به زیبایی موهای خود اهمیت می دهند از آن استفاده کنند، جلوگیری از وز شدن موهای آنها است. به دلیل ویژگی‌ها و مزایای فراوان آیونیک سشوار از این فناوری در اکثر سشوارهای جدید استفاده می‌کنند. به دلیل تولید یون منفی توسط این فناوری در سشوار آیونیک دیگر موهای شما وز نشده و از یکدیگر فاصله نمی‌گیرند. اگر موهای نازک و حساسی دارید این تکنولوژی می‌تواند در زیبایی موهای شما بسیار تاثیر گذار باشد.

شما می توانید جهت خرید سشوار با فناوری تولید یون، به فروشگاه ویستا پرستیژ، مراجعه نمایید. فروشگاه ویستا پرستیژ ارائه دهنده انواع محصولات شخصی برقی با گارانتی 18 ماهه و قیمت مناسب.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *