چرا ریش تراش موزر نمی تراشد؟

نتراشیدن موزر ممکن است به دلیل کثیف بودن، فشار زیاد، استفاده نامناسب، عدم استفاده صحیح از آن، روغن کاری نامناسب و عدم تناسب موهای شما با دستگاه، روشن نشود یا حرکت نکند. ممکن است ذرات مو یا کثیفی، داخل آن گیر کرده و باعث مسدود شدن سرهای اصلاح شده باشد. دستگاه ممکن است دچار هر مشکلی باشد، بنابراین بهترین کار شناسایی علت نتراشیدن موزر است. با ما همراه شوید تا با مشکلاتی که انواع ماشین اصلاح با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، آشنا شوید.

بررسی علت نتراشیدن ماشین ریش تراش موزر

اگر ریش تراش شما آن طور که باید کار نمی‌کند، احتمالاً برخی از قطعات آن دچار مشکل شده‌اند و یا اتفاق دیگری افتاده‌است. مراحل زیر را دنبال کنید تا عیب ریش تراش خود را پیدا کنید.

علت نتراشیدن ریش تراش موزر

نتراشیدن موزر به دلیل اعمال فشار بیش از حد


به طور معمول بین پوست و تیغه ریش تراش، یک مانع فیزیکی به شکل فویل یا شانه وجود دارد که از پوست شما محافظت می‌کند. به همین دلیل ممکن است برای گرفتن موهای صورت کمی دستگاه را فشار دهید. توصیه می‌شود که مطلقاً از انجام این کار خودداری کنید. فشار بیش از حد تیغه را در شرایط نامناسبی قرار می‌دهد و باعث فرسودگی زود هنگام آن می‌گردد.


نتراشیدن موزر به دلیل استفاده نامناسب


واقعیت این است که برخی از ریش تراش‌ها در یک موقعیت خاص بهتر و مناسب تر از بقیه هستند. برخی برای پوست‌های حساس، برخی در مقابله با موهای بلندتر، بسیاری دیگر کوچک و برای مسافرت عالی هستند. اگر ریش‌هایتان دو یا سه روزه نیاز به اصلاح دارد و یا ته ریش درشت و الگوهای رشد متفاوت دارید، قطعا به یک تیغ قوی تر و پیشرفته تر نیاز خواهید داشت.


نتراشیدن موزر به دلیل تمیزکردن نادرست


پاکیزگی صحیح ماشین اصلاح پس از هر بار استفاده بسیار مهم است. بنابراین هربار بعد از اصلاح طبق دستورالعمل توصیه‌شده، آن را تمیز کنید. مو، پوست مرده و کثیفی عملکرد دستگاه را تغییر می‌دهند و حتی برای بهداشت ریش تراش شما مضر اند. تیغه‌های آن را می‌توانید با آب گرم شیر و یا اسپری تمیزکننده، پاکیزه کنید. برای شستشو، بهترین کار این است که طبق دستورالعمل سازنده پیش بروید.


نتراشیدن موزر به دلیل عدم روغن کاری


اگر ریش تراشتان طبق دستور سازنده به شما اجازه روغن کاری می‌دهد، این کار را انجام دهید. می‌توانید از روغن کلیپر یا معدنی سبک و تصفیه‌شده استفاده کنید. من شخصاً از روغن کلیپر برای تمام ریش تراش‌هایم استفاده می کنم؛ زیرا قیمت مناسبی دارد و عالی عمل می‌کند. تنها یک یا دو قطره روی تیغه کافی است. روغن کاری برای دستگاه اصلاح بسیار حیاتی است و طول عمر تیغه‌های ماشین را افزایش می‌دهد.


نتراشیدن موزر به دلیل داشتن موهای بلند


یکی از نقاط ضعف این ریش تراش‌ها و نتراشیدن موزر موهای بلند است. اگر ریش بلندی دارید، قبل از استفاده از ریش تراش، بهتر است آن را کمی کوتاه کنید.

رفع صدای ریش تراش موزر


اگر ریش تراش شما هنگام روشن کردن صدای بلندی تولید می‌کند، مونتاژ نامناسب محتمل ترین علت آن است. ریش تراشی که به درستی تولید نشده باشد، هنگام استفاده صدای تق تق منتشر می‌کند.
قراردادن درست کاتر موزر
هر سر اصلاح از یک کاتر، محافظ، حلقه نگهدارنده جداگانه (که به عنوان نگهدارنده سر اصلاح شناخته می‌شود) تشکیل شده‌است. همیشه سعی کنید هر کاتر را پس از تمیزکردن به محفظه خود برگردانید. کاتر را طوری داخل محافظ قرار دهید که تیغه‌ها رو به پایین باشند. سرهای اصلاح را در جای اصلیش قرار دهید و از حلقه‌های نگهدارنده برای محکم‌کردن آنها استفاده کنید.
قراردادن درست تیغه اصلاح موزر
هنگامی که از قاب نگهدارنده برای قفل‌کردن سرهای اصلاح استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که محکم در جای خود قفل شده‌باشند. هنگامی که قاب نگهدارنده به درستی وصل شده‌باشد، به راحتی جدا نمی‌شوند. برای دستورالعمل های دقیق در مورد برداشتن و اتصال مجدد سرهای اصلاح، لطفاً به دفترچه راهنمای ارائه‌شده همراه محصول مراجعه کنید.
مونتاژ بهینه ریش تراش موزر
درصورتی که دستگاه شما به درستی تولید شده‌باشد، هیچ گونه ایرادی نخواهد داشت. اما اگر صداهای عجیب و غریب هنگام کار با آن شنیدید، بهتر است برای تعویض و یا تعمیر آن اقدام کنید.

پیچ بغل ماشین موزر برای چیست؟

پیچ بغل ماشین موزر برای چیست؟


در کنار دستگاه موزر پیچی قابل مشاهده است که وظیفه آن تغییر دنده‌ها است. این دنده‌ها کاربرد بسیار جالبی دارند که شاید خیلی درمورد آن اطلاعی نداشته‌باشید. مدل‌های مختلف موزر دارای تعداد دنده‌های متفاوتی هستند. برخی از آنها دارای 7 دنده و برخی دیگر 5 دنده دارند. تعداد این قطعه بستگی به مدل موزر و کاربرد آن دارد. تیغه‌ها برای میزان کوتاهی مو در نظر گرفته شده‌اند. برای مثال اگر شما قصد دارید موهایتان را از صفر بزنید نوع دنده نیز متفاوت است. آنهایی که نمی‌خواهند این کار را بکنند، باید دنده را در حالت کوتاهی مو قرار دهند.

تنظیم تیغه ماشین اصلاح موزر

در این قسمت تنظیم پیچ بغل ماشین موزر به شما توضح خواهیم داد:

دستگاه را از برق بکشید. مجموعه سر را از محفظه خارج کنید.
سر ماشین اصلاح را از مجموعه تیغه جدا کنید و کل آن را روی یک سطح صاف قرار دهید.
حالا صفحه تیغه‌ها را بردارید. صفحه‌ها باید با یک برس کوچک تمیز شوند.
بعد از تمیزی کاملاً آن را بررسی کنید که خوردگی و شکستگی نداشته‌باشد.
اگر ماشین اصلاح شما نیاز به روغن کاری دارد، دستورالعمل‌های سازنده را برای انجام این کار دنبال کنید.
حواستان باشد که ریش تراش را در کنار آب قرار ندهید. زیرا احتمال برق گرفتگی، جرقه‌زدن و سوختن دستگاه وجود دارد. از ریش تراشی که به برق وصل می‌باشد در حمام و یا وان استفاده نکنید.

تنظیم تیغه ماشین اصلاح موزر

بیشتر بخوانید: نحوه روغن کاری انواع ماشین اصلاح

سوالات متداول ایرادات موزر


زمانی که یک ریش تراش جدید می‌خرید باید دو هفته صبر کنید تا با پوست شما سازگاری پیدا کند. با تمام مراقبت‌ها باز هم ممکن است مشکلاتی پیش بیاید که از عهده شما خارج است. بنابراین برخی سوالات را برایتان آماده کرده‌ایم تا بهتر بتوانید با این مسائل مواجه شوید.


چرا فویل ریش تراش من اینقدر زود فرسوده می شود؟


اگر هنگام اصلاح فشار زیادی به دستگاه وارد کنید، تیغه اصلاح آن سریعتر فرسوده می‍شود. در هر بار اصلاح، بهتر است ماشین اصلاح تمیز نشود، زیرا عمر فویل‌ها و کاترها کاهش پیدا می‌کند. کاتر ماشین اصلاح را هر ساله عوض کنید تا بهتر برایتان کار کند. دستگاه‌های ریش تراش معمولاً صفحه بسیار ظریفی دارند و در صورت ایجاد ضربه آسیب می‌بینند. بنابراین بهتر است هنگام جابه جایی آنها بیشتر دقت کنید. هر بار که ماشین را تمیز و یا از آن استفاده کردید، بهتر است آن را درون جعبه مخصوص خودش قرار دهید. زیرا با این کار اصطکاک کاهش پیدا می‌کند و در نتیجه ماندگاری بیشتری خواهد داشت.


هر چند وقت یکبار باید صفحه و تیغه های موزر را عوض کنم؟


همه تولید کنندگان بزرگ توصیه می‌کنند که سر اصلاح خود را هر 12 تا 18 ماه هنگام تمیزکردن روزانه تغییر دهید.


برند ریش تراش؟
ریش تراش موزر نمیتراشد


یکی از سوالاتی که اغلب پرسیده می‌شود این است که “کدام ریش تراش برای من بهتر است”؟ پاسخ بسیار کوتاه است: “هر کدام برای شما مناسب تر است!” باید ماشین ریش تراشی انتخاب کنید که با پوست شما سازگاری داشته‌باشد.


در صورت نتراشیدن موزر،ماشین ارزش تعمیر دارد؟


بسیاری از ریش تراش‌ها را می‌توان با هزینه‌ای معقول تعمیر کرد. مدل‌های مختلفی وجود دارند که باتری‌هایشان خراب می‌شود به برد مدار جدید نیاز دارند. اگر ریش تراش شما همزمان با نیاز به تعویض سرها به تعمیر نیز نیاز دارد، بهتر است یک ریش تراش جدید بخرید.

کار با ریش تراش موزر ساده و راحت است. اما بسیاری از افراد متوجه‌ اند که تیغ‌های آن دقیق و منحصر به فرد نیست. استفاده از این ماشین اصلاح بستگی به نوع ریش، پوست و حتی سلیقه شما دارد. نتراشیدن موزر می‌تواند دلایل گوناگونی مانند عدم مونتاژ درست، فشار بیش از حد، استفاده نامناسب، روغن کاری نادرست و بسیاری از عوامل دیگر رخ دهد. در هر صورت بهتر است با کارشناسان آن ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *